17 Şubat 2019
  • Bolu0°C
  • İstanbul6°C
  • Ankara-2°C

MHP İŞİN PEŞİNİ BIRAKMIYOR

MHP Bolu İl Başkanı Mehmet Aydın, Vali Ahmet Zahteroğulları’nın merkeze alınışının peşini bırakmıyor. Aydın, Zahteroğulları’nın görevden neden alındığını AKP İl Yönetimine tekrar sorarak “MHP bu konunun takipçisi olacaktır” dedi.

MHP işin peşini bırakmıyor

13 Mart 2015 Cuma 13:13

Haber: Adem Güler

İl Başkanı Aydın, daha önce Ak Parti İl Başkanına ve milletvekillerine “Vali Zahteroğulları neden merkeze alındı?” sorusunu sorarak yanıtını alana kadar bu soruyu sormaya devam edeceğini ifade etmişti. 

Bu konuda çeşitli iddiaların ortaya atıldığını hatırlatan Mehmet Aydın,

“AKP’nin övünerek bahsettiği 14 milyon lira ödeneği acaba seçim yatırımı olarak kullanılmasını istemediği için mi alındı? Yoksa arazi mafyasının kurbanı mı oldu?” ifadelerini kullandı.

‘BU SAYGISIZ KİŞİ HAKKINDA AÇIKLAMA YAPMADILAR’

AKP eski İl Yöneticilerinden Adnan Uzun’un, Zahteroğulları’nı uğurlamaya gidenlere yaptığı çirkin yakıştırmayı da hatırlatan Aydın, “Sayın Valimizi uğurlamaya giden yüzlerce Boluluyu hakaret eden , ib….  diyen AKP yöneticiliği yapmış bu saygısız kişi hakkında hiçbir açıklama yapmadılar. Bolululara hakaret edilmesine göz yumdular. Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak savcılığa suç duyurusunda bulunduk” dedi.

‘CHP KORKTU MU?’

Açıklamalarında CHP’yi de eleştiren Aydın, “CHP il yönetimi de önce gürledi ama yağmadı. Acaba CHP yönetimi de korktuğu için mi bu konuyu kapattı? Yoksa Bolu halkına hakaret etmeyi sıradan bir konu olarak düşündüler” diye konuştu.

‘BOLU’DAN HABERSİZ MİLLETVEKİLİ İSTEMİYORUZ’

Aydın, konuyla ilgili AKP yöneticilerinden hiçbir açıklama yapılmadığının altını çizerek “Acaba bilgileri dışında mı yapıldı? Türkiye’de hangi şehre gidersek gidelim o şehrin valisini, milletvekiline sormadan görevden alamazsınız. Çünkü valinin çalışıp çalışmadığını o ilin milletvekili bilmek zorunda; çünkü bu valileri AKP atadı. Biz Bolu halkı, Bolu’ dan habersiz yaşayan milletvekili istemiyoruz” dedi.  

İl Başkanı Aydın, son olarak konunun peşini bırakmayacaklarını söyleyerek “Milliyetçi Hareket Partisi olarak AKP yönetimi ve milletvekilleri açıklayana kadar bu konunun takipçisi olacaktır” ifadelerini kullandı. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar