19 Ağustos 2019
  • Bolu13°C
  • İstanbul19°C
  • Ankara14°C

‘MUHTARLARIN ULAŞABİLDİĞİ BİR VEKİL OLACAĞIM’

Ak Parti milletvekili aday adayı Doç.Dr. Ferudun Kaya, hız kesmeden çalışmalarına devam ediyor. Muhtarlar Derneğini ziyaret eden Kaya, “Vekil olmam durumunda muhtarlarımızın ulaşabildiği bir vekil olacağım” diye konuştu.

‘Muhtarların ulaşabildiği bir vekil olacağım’

13 Mart 2015 Cuma 17:58

 

Haber: Özge ELÇİ

Muhtarlar Derneği’nde Başkan Fikret Özen ile Bolu’daki muhtarların sorunları ve çözüm önerileri hakkında fikir alışverişinde bulunan Kaya, ziyaretiyle ilgili şu açıklamayı yaptı; “İnşallah vekil olarak seçilirsem her fırsatta vekâletini aldığım milletin meclisinde muhtarlarımızı misafir edecek, kendileriyle sohbet edeceğim. Ayda bir gün de onların hizmet binalarında misafir olacağım. Çok sayıda muhtarımızın; size ulaşabilecek miyiz? Telefonlarımıza dönecek misiniz? sorusu ile karşılaştım.

‘MUHTARLAR SİZE ULAŞABİLECEK MİYİZ DİYE SORDU’

‘Muhtar bile olamaz’ dedikleri Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı milletimiz önce milletvekili seçti, başbakan yaptı ardından da, Türkiye Cumhuriyeti’nin halkoyuyla seçilmiş ilk Cumhurbaşkanlığı makamına yükseltti. Şayet Cumhurbaşkanımız muhtarlarımızı, Cumhurbaşkanlığı Sarayında misafir ediyorsa bizde tabiî ki onların vekaletini aldığımız milletin Meclislerinde kendi mekanlarında misafir edeceğiz tabiî ki bizlere ulaşabilecekler. İletişimin bu kadar iyi olduğu bir dönemde Muhtarlarımızın vekiline ulaşamaması diye bir şey olmayacak. Bizler oralarda emanetçiyiz.

Millet tarafından seçilmiş olmak, dünyada ulaşılabilecek payelerin en yükseklerinden birisidir. İster muhtar olsun, ister belediye başkanı olusun isterse milletvekili olsun milletin tercihine mazhar olmak rütbelerin en büyüğüdür. Halkın seçimiyle iş başına gelmiş muhtarlarımız son derece önemli bir makamda bulunmaktadırlar. Biz onların emrinde olmaya talibiz.”

‘AK PARTİ HÜKÜMETİ DÖNEMİNDE MUHTARLARIN MAAŞI 97 LİRADAN 880 LİRAYA YÜKSELDİ’

Kendisinin Paşaköy nüfusuna kayıtlı olduğunu ifade eden Kaya, muhtarların köylerinin ya da mahallelerinin hem yöneticisi hem bekçisi olduğunu ifade etti. “Muhtarlar nasıl köylünün ya da mahallelinin telefonuna bakmaz ise bir sonraki dönem seçilemez ise telefonlara dönmeyen vekil de partisine oy kaybettirir. Bunnu bilincindeyiz” diyen Kaya,  “AK Parti hükümeti, Kasım 2002’de göreve geldiğinde muhtarların aylık ücreti 97 liraydı. O dönemki Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Başkanlığındaki AK Parti Hükümeti 2005 yılında düzenleme yaparak, muhtar aylığını 245 TL’ye yükseltti, 2014 yılında ise tekrar bir iyileştirme yaparak 456 lira olan muhtar aylığını, yaklaşık iki kat artırarak 880 TL’ye çıkartmıştır.  2002 yılında muhtar aylığı 97 lira iken bugün 880 TL’ye yükselmiştir. Muhtar aylıklarını 12 yılda yaklaşık yüzde 800 oranında artırmıştır” ifadelerini kullandı. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.