16 Şubat 2019
  • Bolu1°C
  • İstanbul6°C
  • Ankara3°C

İMRALI’YA, BOLU’DAN SEKRETARYA

İmralı Adası'nda çarptırıldığı ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasını çeken Abdullah Öcalan'ın yanına Bolu T Tipi Yüksek Güvenlikli ceza evinden iki PKK’lı mahkûm sevk edileceği açıklandı.

İmralı’ya, Bolu’dan sekretarya

15 Mart 2015 Pazar 16:37

Haber; Gönül OLUTÜRK

Fotoshop; Cem BAYRAM

Çözüm sürecinde Öcalan'a 'sekreterya' görevini yapacak PKK'lı mahkumlarpeyder pey İmralı Adasına gönderiliyor. Buraya yollanan iki mahkûmun ise Bolu’da bulunan T Tipi Yüksek Güvenlikli cezaevinden yollanacağı belirtildi. Bolu’dan İmralı’ya gideceği belirtilen Çetin Arkaş Diyarbakır Çınar doğumlu. 23 yıldır cezaevinde. 'Devletin egemenliği altındaki toprakların bir kısmını devlet idaresinden ayırmak' suçundan ömür boyu hapse mahkum edildi. PKK'nın cezaevleri sorumluları olarak biliniyorlar. Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı sanık hakkında, 'örgütsel ilişkileri yönlendirdikleri' gerekçesiyle soruşturma açmış, 9 ay süren takipten sonra soruşturma takipsizlik ile sonuçlanmıştı.

Diğer bir PKK’lı mahküm ise Nasrullah Kuran. Siirt nüfusuna kayıtlı olan Kuran 23 yıldır cezaevinde bulunuyor. 'Devletin egemenliği altındaki toprakların bir kısmını devlet idaresinden ayırmak' suçundan ömür boyu hapse mahkum edilen sanık, PKK'nın cezaevleri sorumluları olarak biliniyorlar. Bu kişi hakkında da Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, 'örgütsel ilişkileri yönlendirdikleri' gerekçesiyle soruşturma açılmış, 9 ay süren takipten sonra soruşturma takipsizlik ile sonuçlanmıştı.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.