19 Mart 2019
  • Bolu10°C
  • İstanbul16°C
  • Ankara12°C

‘BOLU HALKININ MEMURU OLACAĞIM’

Ak Parti Bolu Milletvekili aday adayı Doç. Dr. Ferudun Kaya, Memur Sen Bolu Şubesine ziyarette bulundu. Kaya, “Bolu Halkının Meclisteki memurluğuna adayım” diye konuştu.

‘Bolu halkının memuru olacağım’

15 Mart 2015 Pazar 19:25

 

Haber Merkezi

Burada Memur Sen’e bağlı şube başkanları ile bir araya gelen Kaya, Bolu Şube Başkanı Ahmet Koçak’ı makamında ziyaret ederek, memurların sorunlarına çözüm bulmak için memurların sorunlarını bilen bir vekile sahip olunması gerektiğinin altını çizdi.

MEMUR SEN’DEN DESTEK İSTEDİ

Kendisinin 3 yıl öğretmen, 15 yıl akademisyen kimliği ile 18 yıldan bu yana kamu görevlisi olduğunu ifade eden Kaya, “Şayet Ak Parti Genel Merkezi yetkilileri tercih eder, Yaradan da nasip eder de ilimizin vekili olursam bundan sonra Bolulu hemşerilerinin Meclisteki memuru olmaya devam edeceğim” dedi.

8 bin civarında üyesi olan Memur Sen Bolu Şubesinin aileleri ile birlikte 24 binlere ulaştığını neredeyse bir vekil çıkartacak sayıya çok yakın oldukları belirten Kaya, bu yarışta Memur Sen’den destek istedi.

KAMU GÖREVLİLERİNE HUZURLU ÇALIŞMA ORTAMI

Kaya, kamunun sağlık, eğitim ve güvenlik gibi anayasadan kaynaklı hizmet sunma görevinin olduğunu ifade ederek “Bu hizmeti sunan kamu görevlilerine huzurlu çalışma ortamı sunulmaz ise performansları düşer. Performansı düşen öğretmenin ise verimsizliği öğrencilerine yansır, performansı düşen sağlık çalışanın verimsizliği ise hastalara yansır. Bunların tümünün ise kamunun hizmet kalitesine yansıyacaktır. Örnek olarak ise öğrenci memnuniyeti kadar öğretmen memnuniyetine de önem veririm. Benim eşim de örğetmen, şayet vekil olmam durumunda öncelikle ilimizdeki kamu kurumlarında çalışanların sorunları ile yakinen ilgileneceğim ve ayda bir gününü ise Memur Sen’e ayıracağım” dedi.

‘BÜROKRASİ ÇARKINA MÜDAHİL OLMAYACAĞIM’

Kendisinin iyi işleyen bürokrasi çarkına kesinlikle müdahil olmayacağını söyleyen Doç. Dr. Kaya, “Kamu personel rejiminde “liyakat ilkesi” ve “devlete sadakat ilkesi” önemlidir. Toplumun bizzat kendisinin faydalandığı kamu hizmetlerinde, gerekirse toplumun bir adım önünde ve lider olabilecek kişilerin bürokrat olarak atanması gerekir” dedi.

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar