20 Temmuz 2019
  • Bolu26°C
  • İstanbul29°C
  • Ankara26°C

HALKIN ADAMI EVİNİN KAPILARINI AÇTI

Ak Parti Bolu Milletvekili Aday Adayı Mehmet Emin Güz, evinin kapılarını Bolu Gündem Gazetesine açtı. Aile ortamını ilk kez gözler önüne seren Mehmet Emin Güz, “Siyasi çalışmalarımda ailemin desteğini her zaman görüyorum. Onların desteği benim için çok ön

HALKIN ADAMI EVİNİN KAPILARINI AÇTI

15 Mart 2015 Pazar 19:29

Haber: Adem Güler

2015 genel seçimleri öncesi temayülden zaferle çıktıktan sonra mülakatı da geçerek dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Ak Parti Bolu Milletvekili Aday Adayı Mehmet Emin Güz, evinin kapılarını gazetemize açtı. Siyasi başarısını aile yaşantısına bağlayan Mehmet Emin Güz, ailesinin desteğini almadan hiçbir çalışma yapmadığını ifade etti.

Aile değerlerine her zaman önem verdiğini belirten Mehmet Emin Güz, “Mutlu ailelerin bireyleri her zaman başarılı olur. Aile olmadan yaşam olmaz. Bu nedenle bende siyasi çalışmalarım öncesi ailemden destek alıyorum. Onlardan aldığım dualar yükümüzü hafifletiyor” dedi.

ANNE DUASIYLA GÜNE BAŞLIYOR

Ak Parti Bolu Milletvekili Aday Adayı Mehmet Emin Güz, birlikte yaşadığı annesi 80 yaşındaki Münevver Güz’ün duasını almadan güne başlamıyor. Annesinin duasını alarak yola çıkan Mehmet Emin Güz, “Anneler başımızın tacıdır. Annenin yaptığı dua en çabuk kabul olan duadır. Bende her gün annemin hayır duasını alarak güne başlıyorum. Rabbim bizi Annemizin hayır duasını alanlardan eylesin” diye konuştu.

“EŞİM MÜCELLA HUZURUM”

Mehmet Emin Güz, “‘Hayırlı eş, huzurun başlangıcıdır’ derler ya, aynen öyle. Bende huzurumu eşim Mücella hanımdan alıyorum. Mücella hanımın desteği bana güç oluyor. İyi günde de kötü günde de desteğini her zaman hissettim. Kendisinden Allah razı olsun” şeklinde konuştu. 

ÇOCUKLARINA ÖRNEK OLUYOR

Ak Parti Bolu Milletvekili Aday Adayı Mehmet Emin Güz’ün 3 çocuğu bulunuyor.  21 yaşındaki Ahmet Bahadır Güz, 18 yaşındaki Ali Furkan Güz ve5 yaşındaki oğlu Mehmet Alperen Güz babalarına manevi destek veriyor. Mehmet Emin Güz’e saygıda kusur etmeyen çocukları, “Babam ailemizi ayakta tutan isimdir. Biz de ona saygıda kusur etmeyiz. Onu kelimelerle anlatmak inanın çok zor. Allah o’nu başımızdan eksik etmesin” ifadelerini kullandı.

“BOLU İÇİN HİZMET ETMEYE HAZIRIM”

Aday adaylığı sürecindeki çalışmaları ile ilgili olarak muhabirimize bilgiler veren Mehmet Emin Güz, şunları söyledi: “Öncelikle sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ediyorum. Gittiğimiz her yerde büyük bir ilgi ile karşılandım. Halkımızın açıkça, ‘sizi milletvekili olarak görmek istiyoruz’ şeklindeki söylemleri beni oldukça mutlu ediyor. Demek ki insanların kalbine girmeyi başarabilmişiz. Her zaman düstrum şu olmuştur: Mevkiler, makamlar gelip geçicidir. Milletvekili de olamayabilirim ama insanların kalbinde yer edinerek hoş bir seda bırakabilirsek bizim için başarı odur. Her zaman dediim gibi, halkımızın teveccühü ve Allah’ın izni ile milletvekili olursam Bolu’ya halkımızla birlikte hizmet edeceğiz. Bu göreve seçilirsem Ankara ile Bolu arasında iyi bir köprü olmak istiyorum. Güzel Bolumuzu, güzel insanlarımızla bir yerlere getireceğimizin bilincindeyim. Gücümü halktan almayı yeğleyen bir siyasi düşünceye sahibim. Zaten Ak Parti felsefesi de bunu gerektiriyor.”

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar