19 Ağustos 2019
  • Bolu13°C
  • İstanbul19°C
  • Ankara14°C

YILIN KADIN EMEKÇİSİ SEÇİLDİ

Cumhuriyet Kadınları Derneği Bolu Şube Başkanı Sündüz Çalıkoğlu, yılın Bolu Kadın Emekçi ödülünün Akpiliç’te çalışan Fatma Kök isimli işçiye verileceğini ifade etti.

Yılın kadın emekçisi seçildi

16 Mart 2015 Pazartesi 08:42

Yılın kadın emekçisi seçildi

Haber Merkezi

Çalıkoğlu, kadına şiddetin artışına dikkat çekerek “Gün geçmiyor ki kadına yönelik şiddet haberi olmasın. Kadın istismarları yaşanmasın. Kadın emeğinin istismarının gün geçtikçe artmakta olduğu günümüzde Esnekleşme, enformelleşme (kayıtdışılaşma), sendikasızlaştırma, özelleştirme yoluyla işçi sınıfının kazanımları da bir bir geriye gidiyor. Kadın emeği ise -buna çocuk emeğini de eklemek gerekir- özellikle giderek sigortasız, güvencesiz, sendikasız çalışma koşullarına bağlı olarak daha fazla istismara uğruyorlar. Dolayısıyla, bugün işçi ve emekçi kadınların uğradığı haksızlıkları ortaya çıkarmak çok daha büyük bir önem taşıyor” diye konuştu.

Çalıkoğlu, bu yıl ki Bolu Kadın Emekçi Şiltine Akpiliçte çalışan Fatma Kök isimli işçi kadının layık görüldüğünü söyleyerek şiltin sahibine 28 Mart tarihinde yapılan dayanışma çayında verileceğini ifade etti. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.