17 Şubat 2019
  • Bolu4°C
  • İstanbul7°C
  • Ankara9°C

AKADEMİSYEN ADAYDAN ÖĞRENCİLERE MESAJ

Ak Parti Bolu’nun Akademisyen Milletvekili Aday Adayı Ferudun Kaya, Bolu’daki üniversite öğrencilerine seslenerek “Meclis’teki sesiniz olacağım” mesajı verdi.

Akademisyen adaydan öğrencilere mesaj

17 Mart 2015 Salı 16:35

Haber: Özge Elçi

Kendisinin de 1995 yılında AİBÜ iktisadi ve idari bilimler fakültesinden mezun olduğunu söyleyen Kaya, “2002 yılında yüksek lisans öğrenimimde Bolu’da Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde işletme anabilim dalında tamamladım. “İşletme Bilim Uzmanı” unvanını aldım. Şayet Ak Parti Genel merkezi tercihi ve vatandaşlarımızın teveccühü ile vekil olarak meclisimize gidersem AİBÜ öğrencileri bilsinler ki Ankara’da bir kardeşleri, arkadaşları var. Zaten herhangi bir sorunları için Ankara’ya gelmeye gerekleri kalmayacak ben ayda bir gün öğrencilerin yanına gideceğim, AİBÜ sosyal tesislerinde olacağım. Sosyal tesislerde vekil masası kuracağım, onlar ile çay içeceğim. Onların desteği bizim için çok önemlidir. Onlardan arzım içlerinden birisi olan Doç.Dr.Ferudun Kaya’yı başta sosyal medya olmak üzere her alanda desteklemeleridir.

Aileler ilk defa gurbete çıkan, yuvalarında besledikleri büyüttükleri gözü gibi baktıkları çocuklarını üniversite eğitimi için yanlarından ayırırlar. Üniversite okuduğu ilden gelen her türlü haberi can kulakları ile dinlerler. Başka bir ifade ile Bolu’da çocukları okuyan aileler, Bolu’da yaşanan her türlü olayı yakından izlerler. Bir Bolulu olarak onlar bize emanetleridir. Onlar bizim fahri hemşerilerimizdir” diye konuştu.

ÖĞRENCİLERE SÖZ VERDİ

Milletvekili olması durumunda üniversitelilerin ilimizde eğitim gördükleri süre içinde en iyi ağırlayabilmek için milletin verdiği tüm yetkileri kullanacağını ifade eden Kaya, “Üniversitemizin bilimsel başarılarla basına yansıması için Üniversitemiz yetkililerinin taleplerini en öncelikli olarak yerine getirmeye çalışacağım.

Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Liderliğinde Ak Parti iktidarı ve kendisi de bir akademisyen olan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu Hükümeti şu ana kadar 400 binden fazla derslik açarak bütçeden en büyük payı eğitime aktarmıştır. Üniversite sayısını 175'e çıkmıştır. Ne yazık ki bu gelişim sürecinde AİBÜ ile 1993 yılında kurulun Sakarya Üniversitesine göre gelişim sürecinde arkada kalmıştır. 2006 yılında kurulan Karabük Üniversitesine göre de arkada kalmıştır. Bu alanda ne yapılması gerekiyorsa onlar ivedilikle yapılmalı, üniversite yönetimine destek verilmeli. Öğrenci kenti olmaya aday bir şehirsek Bolu’ya akademisyen bir milletvekili gerekiyor” dedi.  

‘ÖĞRENCİLERİMİZİ GÜLÜMSETECEK ANILARLA GÖNDERMELİYİZ’

Bolu halkına da seslenen Kaya, “Saygıdeğer büyüğümüz İzzet Baysal’ın emaneti olan Üniversitemizin gelişim bayrağını zirveye taşımak için tüm gücüm ile çalışacağıma buradan sizler aracılığı söz veriyorum. Benim derdim Üniversitemiz için bu.

Her yıl 6 bin civarında Bolu’ya turizm elçisi gelmektedir. Aileleriyle birlikte bu sayı 50 binleri bulur. Turizm kenti olmak istiyorsak öncelikle ilimizdeki üniversite öğrencilerini memnun etmeliyiz. Türkiye’nin dört bir tarafından gelmektedirler. İlimizde onları gülümsetecek anılarla göndermeliyiz” ifadelerini kullandı. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar