24 Nisan 2019
  • Bolu5°C
  • İstanbul12°C
  • Ankara7°C

MÜHENDİS ADAYLARINA ÇED KONFERANSI

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından, Abant İzzet Baysal Üniversitesi öğrencilerine Çevre Etki Değerlendirmesi (ÇED) konulu bir konferans verildi.

Mühendis adaylarına ÇED konferansı

18 Mart 2015 Çarşamba 13:24

Haber Merkezi

“Çevrenin Korunması ve Kaynakların Etkin Kullanılması İçin Mesleki Eğitim ve Öğretimde Yenilikçi Metotlar ve Stratejiler” (INOVES) isimli AB projesi kapsamında, İl Müdürlüğü personeli Çevre Mühendisi Yücel Onur Yıldız’ın konuşmacı olarak yer aldığı "Çevresel Etki Değerlendirmesi" konulu konferans, Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi, Konferans Salonunda 3 Mart 2015 Salı günü yapıldı.

Konferansa, Çevre Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Duran Karakaş, Üniversite öğretim görevlileri, İl Müdür Yrd. V. Kerim Yel, Çevre Yönetimi ve Denetimi Şube Müdür V. Sema Nur Güneş, İl Müdürlüğü personelleri ve çevre mühendisliği bölümü öğrencileri katıldı.

Konferansta, Çevre Mühendisi Yücel Onur Yıldız tarafından katılımcılara görsel bir sunum eşliğinde “Çevresel Etki Değerlendirme’nin Tanımı, ÇED Yönetmeliği, ÇED Yönetmeliği’nin Ek-1 ve Ek-2 Listelerinde Yer Alan Faaliyetler, ÇED Raporu-Proje Tanıtım Dosyalarının Değerlendirilmesi ve ÇED süreci hakkında görsel sunum yapıldı.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar