23 Mart 2019
  • Bolu7°C
  • İstanbul14°C
  • Ankara14°C

‘7 HAZİRAN EN ÖNEMLİ SEÇİM OLACAK’

MHP Bolu Milletvekili Aday Adayı Hasan Dinç, parti binasında yaptığı açıklamayla, adaylığını Bolu kamuyouna duyurdu. Dinç, yaptığı açıklamada 7 Haziran seçimlerinin Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimi olduğunu kaydetti.

‘7 Haziran en önemli seçim olacak’

19 Mart 2015 Perşembe 06:37

Haber: Özge Elçi

MHP parti binasında yapılan adaylık açıklamasına MHP İl Başkanı Mehmet Aydın, Merkez İlçe Başkanı Ahmet Yılmaz, Karacasu Belediye Başkanı Celal Beydili ve MHP Belediye Meclis Üyesi Ercan Üsküp ve çok sayıda partili katıldı.

‘ÇANAKKALE ZAFERİNE DENK GELMESİ ONUR VERİCİ’

Açıklamasına Çanakkale Zaferi’ne değinerek başlayan MHP Bolu Milletvekili aday adayı Hasan Dinç; Basın toplantımın Çanakkale Deniz Zaferinin 100. Yılına rastgelmesi onur vericidir. Bu zaferin milletimize tekrar kutlu olmasını diliyorum. Çanakkale zaferi dünya tarihinin en önemli olaylarındandır. Çanakkale Zaferi maalesef edebiyatımızda çok yakınlara kadar ilgilenilmemiş bir zaferdir ama bugünlerde fazlasıyla roman ve ilmi belgeler yayınlanmaktadır. Bir tarihçi olarak bundan gurur duyuyorum” ifadelerini kullandı.

Dinç, ülke gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulunarak şunları kaydetti; “7 Haziran seçimleri, 92 yıllık Cumhuriyetimizin ve 69 yıllık çok partili demokratik hayatımızın sonuçları itibariyle en önemlisi olacaktır. Bu seçimler sadece ülkemizin önüne birikmiş olarak görülen bir kısım olaylardan dolayı değil belki de çoğu vatandaşımızın henüz daha idrak edemediği büyük endişelerden kaynaklanmaktadır. Önümüzde milletimiz için önemli problemler var bunları maddeler halinde saymak istiyorum. Ayrıntılı bir şekilde 2.5 ay boyunca sürekli paylaşacağım.

İŞSİZLİĞE DEĞİNDİ

Ekonomik hayatımızın diğer unsurları da çok büyük tıkanıklıklarla karşı karşıyadır. Mesela ihracatımız ithalatımızı karşılayamaz durumdadır. Ve son dönemde ihracatımız düşmüş, üretimimiz azalmıştır. İşsizlik son derece artmış ve yüzde 11 e çıkmıştır. Daha da kötüsü genç işsiz oranı yüzde 25 civarındadır. Yani 4 gencimizden 1 tanesi bugün işsizdir. Ayrıca taşeron işçiliği artmış, sendikalı toplu sözleşme hakkına sahip olabilecek işçiler maalesef azalmıştır.

Halkımızın çok önemli bir bölümü, yüzde 18’i, açlık sınırının altında gelire sahiptir. Çok önemli bir bölümü de yoksulluk sınırı altında ücret almaktadır. Zenginlerle fakirlerin gelir oranında önemli farklılıklar oluşmuştur. Milli gelir 5 yıldan bu yana çakılmış ve yerinde kalmıştır. Son dönemde yüzde 20 paramızın değer kaybından dolayı milli gelir 7-8 bin dolarlara gerilemiştir. Sağlık politikaları dibe vurmuş, ölçüsüz harcamalara devletin bütçesi tahammül edememiş. Şimdi hastalarımız katılım payı adı altında önemli şeklide sağlık gideri ile karşı karşıya kalmıştır.

‘TARIM POLİTİKALARI İFLAS ETTİ’

 Köylümüz toprağını ekmez, hayvan besleyemez, üretim yapamaz hale gelmiştir. Türkiye çok yakına kadar tarım ürünleri bakımından kendi kendine yeten dünyada ki 7 ülkeden birisi iken bugün buğday ve pirinç olmak üzere çoğu tarım ürünlerini ithal etmek zorunda kalmıştır. Yetmemiş, canlı hayvan ithal eder hale gelmiş, mübarek kurbanlıklarımızı dahi dışarıdan gelen hayvanlarla keser hale gelmişiz. Artık kimse mahkemelerden çıkan karara güvenmemektedir. Öyle görülüyor ki mahkemelerde suçlular suçsuz, suçsuzlar suçlu görünmektedir. Devletin güvenlik güçleri devletin gücü olmaktan çıkmış, iktidarın güvenlik gücü haline gelmiştir.

“ADAM KAYIRMA HİÇ OLMADIĞI KADAR ARTMIŞTIR”

Kamu personeli alım politikaları kanun ve yasalarla çizilmiş ölçülerden dışarı taşmış, kim AKP’den yanaysa ya da onlardan getirilen kartvizitlerle ya da il başkanı, ilçe başkanı veya yetkili bir yöneticinin tavsiyesi ile bir yerlere girer hale gelmiştir. Devlet kadrolarında yöneticiler bir sarı sendikanın teklifi ile bir yerlere getirilir hale gelmiştir. Son dönemde Türkiye’de çok önemli yönetici ve idareci değişikliği olmuştur. Okullarımız bunların en başında gelmektedir. Ve hepsi de Memur-Sen denilen sendikanın üyelerinin işgaline maruz kalmıştır. Hırsızlık, yolsuzluk, rüşvet ve adam kayırma hiçbir zaman olmadığı kadar artmış ve yükselmiştir. Bunlar telafisi mümkün olan şeylerdir. 7 Haziran’da kurulacak hükümet bunları kısa ve orta vadede çözebilir.” 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar