17 Haziran 2019
  • Bolu15°C
  • İstanbul26°C
  • Ankara21°C

TEHLİKE ANALİZİ

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Gıda ve Yem Şube Müdürlüğünün organizasyonu ve Bolu Kalite Yem San. A.Ş.’nin finansörlüğü ile yem fabrikalarında tehlike analizi konulu toplantı yapıldı.

Tehlike Analizi

19 Mart 2015 Perşembe 11:07

Haber; Adem GÜLER

Bolu Gazelle Resort Otel'de Karma Yem Fabrikalarında Yem Hijyeni, yem güvenilirliği ve yem hijyen yönetmeliğine göre sistemin kurulması ve HACCP (Tehlike Analizi Kritik Kontrol Noktaları) konulu seminer düzenlendi. Eğitime Bolu, Düzce, Adapazarı, Ankara, Çorum illerinde faaliyet gösteren karma yem fabrikalarından 42 kişi katıldı. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Gıda Kontrol Genel Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yapan Yalçın Bağsız eğitim sunusunu yaptı. Yem işletmelerine yönelik yürürlükteki mevzuatı ve yem kontrolörlerinin denetimlerde, hijyen ve HACCP planları için neleri istediklerini katılımcılara anlatı. Eğitime katılan Bolu Kalite Yem Fabrikası Müdürü Ali Çalış yem konusunda sektörün sorunlarını söyleyerek, katılımcılara yem işletmeciliği konularında bilgiler verdi.

Bolu yıllık 1.016.000 ton’luk yem üretimi ile Türkiye yem üretiminde  % 10’luk önemli bir payına sahip. Ülkemizde 10 milyon tonluk toplam yem üretimi ile her gün büyüyen bir yem pazarı ver.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.