24 Şubat 2019
  • Bolu0°C
  • İstanbul0°C
  • Ankara3°C

SEBEN HEDEFE KOŞUYOR

Bolu Bağışçılar Vakfı'nın elma üretimin yenilenmesi maksadıyla yaklaşık iki yıl önce başlattığı “Seben Elma Üretimini Yenileme Projesi” seminer ve eğitimlerle devam ediyor.

Seben hedefe koşuyor

20 Mart 2015 Cuma 12:42

Haber Merkezi

A.İ.B.Ü Seben İzzet Baysal Meslek Yüksekokulu konferans salonunda gerçekleşen eğitim, Seben Kaymakamı Osman Sayılır, Seben Belediye Başkanı Süleyman Özbağ, Tarım il şube müdürü Veysel Ekinci, A.İ.B.Ü bahçe bitkileri öğrencileri ve Seben halkının katılımıyla gerçekleşti.

Isparta Eğirdir Meyvecilik Entitüsü uzmanları tarafından verilen meyvecilik semineri sonrasında Bolu Bağışçılar Vakfı Elma üretimi uygulama bahçesinde budama ve meyvecilik eğitimleri elma üreticilerine uygulamalı olarak gösterildi.

EĞİTİMLER DEVAM EDECEK

Açılış konuşmasını yapan Bolu Bağışçılar Vakfı Genel Sekreteri Öznur Akkaya, Bolu'nun kalkınmasına tarımın ve çiftiçinin gelişimine yönelik, yenilikçi projelerle çalışmalarına devam edeceklerinin altını çizerek "Kalkınmaya yönelik taleplerinizi, projelerinizi sizin de istekleriniz doğrultusunda karşılamaya hazırız. Bu süreç boyunca dönemsel olarak gübreleme,ilaçlama, sulama gibi eğitimler de verilecektir. Proje paydaşlarımız olan Bolu Belediyesi, Seben Belediyesi, Seben Kaymakamlığı, A.İ.B.Ü, Tarım il ve Hayvancılık Müdürlüğü'ne çok teşekkür ediyoruz" dedi.

UYGULAMALI BUDAMA EĞİTİMİ

Seben Belediye Başkanı Süleyman Özbağ "Bu sürecin hikayesi Bağışçılar Vakfı Başkanı sayın Şerafettin Erbayram,  ben ve dönemin ilçe kaymakamı Alper Balcı ile birlikte Isparta Eğirdir Meyvecilik Enstitüsünü ve elma bahçelerini ziyaret etmemizle başladı.Bugün de bu noktaya geldi. Seben için böyle önemli bir projeye öncülük eden Sayın Şerafettin Erbayram'a Eğirdir Meyvecilik Enstitüsü’ne teşekkür ediyorum" dedi.

Soru cevaplarla söyleşi tadında geçen eğitim sonrası bahçede uygulamalı budama çalışmaları yapıldı. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.