19 Şubat 2019
  • Bolu6°C
  • İstanbul7°C
  • Ankara8°C

YILMAZ’A NEVRUZ FAKSI

Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) Genel Sekreteri Düsen Kaseinov, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ a bir telgraf çekerek, Yılmaz’ın ve tüm Türk toplumunun Nevruz Bayramı’nı kutladı.

Yılmaz’a Nevruz faksı

20 Mart 2015 Cuma 15:39

Haber Merkezi

Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) Genel Sekreteri Düsen Kaseinov, baharın gelmesi ile birlikte her yıl 21 Mart’ta kutlanan Nevruz Bayramı dolayısıyla, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’a bir telgraf gönderdi. Başta Başkan Yılmaz olmak üzere tüm Türk toplumunun Nevruz Bayramı’nı kutlayan Düsen Kaseinov telgrafında şu ifadelere yer verdi:

BOLLUK VE BEREKETİN SİMGESİ NEVRUZ

“Baharın başlangıcını ve tabiatın canlanmasını ifade eden, bolluk ve bereketin simgesi Nevruz, Türkiye’nin yanı sıra Balkanlardan, Orta Asya’ya, Kafkaslardan Ortadoğu’ya kadar binlerce yıldır tüm komşu ülkelerde, akraba, dost ve kardeş topluluklarda ortak ruh ve coşkuyla bir bayram havasında kutlanmaktadır. Halkları; dostluk, kardeşlik, birlik ve beraberlik duyguları içinde sevgi ve barışla birbirlerine kaynaştırmakta ve tüm Türk coğrafyasının birlik ve bütünlüğünü güçlendiren temel unsurlardan birini oluşturmaktadır. Türk coğrafyasının ortak kültürel mirasına sahip çıkan, onu yaşatan ve tüm dünyaya tanıtan Uluslararası Türk Kültür Teşkilatı TÜRKSOY, Nevruz’ un pek çok ülkede aynı duygularla kutlanmasına vesile olmakta, bu ülkeler arasındaki tarihi ve kültürel ortaklığın eşsiz bir örneğini yaşatmaya çalışmaktadır. Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY)’un kültürel mirasın gelecek kuşaklara aktarılmasında gösterdiği çabalarda Şahsınızın ve kurumunuzun ortak kültür, sanat ve tarih bilincinin güçlendirilmesi hususuna vermiş olduğunuz önem ve değerli katkılarınız tüm Türk dünyasında bilinmekte ve takdirle karşılanmaktadır. Ortak işbirliği içerisinde başarıyla sürdüğümüz etkinliklerimizden olan, yüzyıllardan bu yana aynı ruh ve heyecanla kutladığımız, kuşaktan kuşağa aktararak bugünlere kadar yaşattığımız, yakın bir tarihte de birlikte coşkuyla kutlayacağımız Nevruz’un bir bayram sevinciyle karşılanmasını diler başarıya ve esenliğe vesile olmasını temenni eder, bu vesileyle saygılar sunarım”

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.