18 Nisan 2019
  • Bolu5°C
  • İstanbul9°C
  • Ankara10°C

OTOBÜSLERDE ZAMLI DÖNEM

Belediye Meclisi’nde görüşülen otobüslere zam kararı, 20 Mart tarihi itibariyle uygulamaya başladı.

Otobüslerde zamlı dönem

20 Mart 2015 Cuma 16:38

 

Haber: Özge ELÇİ

2015 yılı itibariyle şehir içinde tüm güzergahlarda ulaşım sağlayan otobüsler, tek bir havuzda toplanarak fiyatları da eşitlenmişti. Tam 1.70 lira, indirimli kartlarda da 1 lira olan bir binişlik kart ücretleri, Abant, Çaydurt gibi uzak mesafelerde de aynı olunca otobüsçüler büyük zarara uğradı.

DİLEKÇE VERMİŞLERDİ

Bolu Şoförler ve Otomobilciler Odası, otobüsçü esnafını temsilen konuya el atarak Belediye ile yapılan toplantılarda mağduriyetleri dile getirdiler. Zam yapılması ve uzak güzergahlara da zam yapılması yönünde taleplerini ileten Bolu Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın dilekçesi, Belediye Meclisinde okunarak komisyona iletildi. İlgili komisyon da yeni bir düzenlemeye giderek zam kararı aldı. Buna göre tek biniş ücreti tam 1,80 olarak belirlenirken,i indirimli biniş ise 1,15 lira oldu.

GÖLCÜK’E 2 BİNİŞ, ABANT’A 3 BİNİŞ OLDU

Ayrıca Gölcük, Abant gibi uzak mesafelere de 2-3 binişlik ücret alınması kararlaştırıldı. Buna göre Gölcük’e giden vatandaşlar, otobüslerde kartlarını 2 defa, Abant’a giden vatandaşlar da 3 defa okutacaklar. Geçtiğimiz hafta Bolu Belediye Meclisi’nde onaylanan zam kararı, 20 Mart tarihi itibariyle hayata geçti. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar