23 Eylül 2019
  • Bolu21°C
  • İstanbul21°C
  • Ankara23°C

6 BİN FİDAN DAĞITILDI

21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve 21 Mart’ı içine alan Orman Haftası, Bolu Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Bolu Orman İşletme Müdürlüğü’nce düzenlenen ücretsiz fidan dağıtım etkinliği ile başladı.

6 bin fidan dağıtıldı

22 Mart 2015 Pazar 15:42

Haber Merkezi

Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği etkinlikte 6 bin adet Karaçam ve Sedir ağacı dağıtıldı. Dağıtılan fidanların toprakla buluşana kadarki geçen süre içinde nasıl muhafaza edileceği, fidanların nereye ve nasıl dikileceği konusunda görevliler tarafından gerekli bilgilendirmeler yapıldı. Fidanları alan vatandaşların özellikle minik yavruların mutlulukları yüzlerinden okunuyordu.

ETKİNLİKLER HAFTA BOYUNCA DEVAM EDECEK

21 Mart Ormancılık Günü ve 21 Mart’ın içinde bulunduğu Orman Haftası dolayısıyla açıklama yapan Bolu Orman Bölge Müdürü Yusuf Şahin, bahar mevsiminin habercisi olan bugünlerde kutlanan Ormancılık Günü ve Orman Haftası dolayısıyla düzenlenen ücretsiz fidan dağıtım etkinliği ile vatandaşlarımıza fidan dikme alışkanlığı kazandırmak istediklerini vurgulayarak dikilecek her bir fidanın, gelecek nesillere daha yeşil bir dünya bırakmamıza önemli bir vesile olacağını ifade etti. Etkinliklerin hafta boyunca devam edeceğini ve herkesin davetli olduğunu söyleyen Yusuf Şahin vatandaşlarımızın ve orman çalışanlarının 21 Mart Dünya Ormancılık Günü’nü ve Orman Haftası’nı kutladı.

TÜM İLÇELERDE TİYATRO GÖSTERİSİ DÜZENLENECEK

Orman Haftası boyunca, ödüllü yarışmaların ve belirlenecek alanlarda toplu fidan dikim etkinliklerinin yapılacağı, özellikle 26 Mart 2015 Perşembe günü 11.00- 12.00 saatleri arasında Yumrukaya Köyü Mevkiinde hazırlanan Cumhurbaşkanının eşi Emine Erdoğan’ın öncülüğünde oluşturulan "Gönül Elçileri Projesi Bereket Ormanı"na fidan dikimi töreninin gerçekleştirileceği, 23/27 Mart 2015 tarihleri arasında ilk ve orta dereceli okullarda Ormanın güzellikleri, Ormancılık ve Orman Mühendisliği, Orman ve Çevre değerleri ile Ormanların önemi konulu sunumların yapılacağı, 23 Mart-14 Nisan Tarihleri arasında Bolu iline bağlı Tüm İlçelerdeki İlkokullarda belirtilen tarihlerde Bolu Orman Bölge Müdürlüğünce Tiyatro gösterisi düzenleneceği, hafta boyunca Bolu’ya bağlı tüm ilçelerde, İlçe Kaymakamlıklarının koordinesinde Orman İşletme Müdürlüklerince fidan dikimi, fidan dağıtımı ve diğer etkinliklerin yapılacağı bildirildi.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.