23 Mart 2019
  • Bolu3°C
  • İstanbul10°C
  • Ankara6°C

MÜSİAD GENEL KURUL’A GİTTİ

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (MÜSİAD) Bolu Şubesi 1'inci Olağan Genel Kurulu, hafta sonu yapıldı. Vali Aydın Baruş’un da katıldığı genel kurulda mevcut Başkan Eyüp Uzun, güven tazeleyerek tekrar Başkan seçildi.

MÜSİAD Genel Kurul’a gitti

22 Mart 2015 Pazar 17:03

Haber Merkezi

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği 1'inci Olağan Genel Kurulu Dernek binasında yapıldı. Düzenlenen genel kurula Vali Aydın Baruş, Parti Bolu Milletvekilleri Fehmi Küpçü ve Ali Ercoşkun, Ak Parti Milletvekili Aday Adayları Fatih Metin ve Doç. Dr. Ferudun Kaya, Ak Parti eski il başkanlarından Ömer Sayın ile iş dünyasından çok sayıda isim katıldı.

İLK KONUŞMAYI EYÜP UZUN YAPTI

Saygı Duruşu ve İstiklal Marş'ının okunması ile başlayan programda daha sonra Kuran-ı Kerim Tilaveti okundu. Genel Kurulun sonraki ayağında ise Divan Başkanı olarak Abdullah Abat seçilirken, kongrede ilk sözü alan MÜSİAD Bolu Şube Başkanı Eyüp Uzun, “MÜSİAD Bolu Şubesi olarak yüksek bir inanç, bilimsel hedef ve kesin odaklı çalışmalar yürüteceğimizi açık yüreklilikle beyan ediyoruz. En önemlisi Hz. Ebu Bekir’in ticari ahlakını, Ahi Evran’ın öğütlerini, araştırmacı, girişimci ruhlu, haram-helal kavramını içine sindirmiş esnaflarımızı ve işadamlarımızı öncelikle birbirleriyle, sonra da dünya devleriyle buluşturarak, ekonomik anlamda hem kendisine, hem çevresine bireyler ve firmalar hedeflemekteyiz. Böylesine güçlü bir zincire yeni eklenen halka ve büyük MÜSİAD olarak ülkemiz ve ilimize duyduğumuz sevgi ve sorumluluğumuzun bir gereği olarak Türkiye’miz ve Bolu’muz için söyleyecek sözümüz, hayata geçirecek projelerimiz var. Bolu halkı, işadamlarımız, kamu kurum ve kuruluşlarımız bu hedefler doğrultusunda bu sinerjiye destek vermelerini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

MÜSİAD’IN ÖNEMİNE DEĞİNDİ

Genel Kurulda son konuşmayı yapan Vali Aydın Baruş ise Bolu'nun, geleceğin büyük Türkiye'sinde büyük katkılar vereceğine inandığını söyleyerek, "Bolu'da kısa bir süre önce göreve başladım ve ilk gözlemlerim itibari ile Bolu'nun Türkiye'nin kalkınmasında çok değerli katkılar sunabilecek ciddi potansiyele sahip bir ilimiz olduğunu ifade etmek isterim. Bu ilk gözlemlerimizden yola çıkarak Bolu'nun geleceğin büyük Türkiye'sinde büyük katkılar sunabileceğine inanıyorum. Bu inançla söylüyorum ki biz birbirimize destek olduğumuz sürece gerek kamu kurumları gerek belediyelerimiz gerekse Milletvekillerimiz, STK'larımız el ele verdiğimiz müddetçe Bolu'nun hak ettiği yere geleceğine yürekten inanıyorum. Türkiye son yıllarda çok ciddi mesafeler kat etti. Türkiye bunu odağına insanı alarak başardı. Biz geçmişte insanımıza ve onların değerlerine saygı duymadan ve ona değer vermeden kalkınacağımızı zannettik. Şunu bilelim ki dünyada ne kadar büyük doğal kaynaklara, petrole sahip olursanız olun insanınızla barışık olmadığınız insan kaynağınızı öne çıkarmadığınız sürece hem ekonomik anlamda hem de dünyadaki saygınlık alanında ilerleme kaydetmeniz mümkün değil. İşte MÜSİAD'ın Türkiye'nin insan kaynağına değer veren, insanının değerleri ile barışık iş adamları olarak Türkiye'nin kalkınmasında çok ciddi katkılar sunabileceğini düşünüyorum. İleriki dönemde gerek Milletvekillerimizle gerek sivil toplum kuruluşlarımızla Bolu'nun potansiyelini iyi değerlendiririz, güzel ilimizin kalkınmasında değerli katkılar sunarız ve Bolumuzu Cumhuriyetimizin 100'üncü yılı hedeflerine, vizyonumuzla ve stratejilerimizle çok iyi bir yere getiririz. MÜSİAD Bolu Şubesi'nin Olağan genel kurulunun yeniden ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum" şeklinde konuştu.

İŞTE YENİ YÖNETİM

Tek liste ile yapılan genel kurulda, MÜSİAD Bolu Şubesi’nin kurucu başkanı Eyüp Uzun yeniden başkanlığa seçildi. Uzun başkanlığındaki yeni dönemde MÜSİAD Yönetim Kurulu Asil Üyeleri şu isimlerden oluştu: Abdullah Abat, Davut Uzun, Erkan Bozacı, Erdem Yılmaz, Mazhar Bozoğlu, Talip Özcan, Ayhan Eren, Cihan Karagöz, Tuncay Atlıkan.

Yeni dönemde MÜSİAD Denetleme Kurulu Asil Üyeleri şöyle: Yeter Yıldız, Mustafa Özkoparan, Muzaffer Zengin.

 

 

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.