23 Mayıs 2019
  • Bolu14°C
  • İstanbul20°C
  • Ankara18°C

OY VERME İŞLEMİ BAŞLADI

Ak Parti’nin tüm Türkiye çapında STK ve Derneklerin temayül ile görüşünü alma kararı nedeniyle Bolu’da bugün STK ve Dernekler, temayül için kurulan sandıklarda kimi vekil görmek istediklerine dair tercihlerini ifade edecekler.

OY VERME İŞLEMİ BAŞLADI

23 Mart 2015 Pazartesi 10:27

Haber; Beyhan BAYRAK

STK ve Dernekler bugün 10:00 ile 17:00 saatleri arasında Köroğlu Otel’de oy kullanacaklar.  Bolu’daki 209 sivil toplum kuruluşunun Başkanları ve Asil Yönetim üyeleri oy kullanarak kimi aday olarak görmek istediklerini belirtecekler.

Yapılacak olan temayülle ilgili olarak görüşlerini açıklayan Ak Parti Aday Adayı Mehmet Altun , “Sivil Toplum Kuruluşlarının toplumsal sorunların çözümünde atardamara kan taşıyan kılcal damarlar gibi toplumsal sorunların çözümünde önemli ara mekanizmalardır. Bu nedenle AK Parti’nin yapacağı temayülü son derece önemsiyorum. Damarlar arasındaki mekanizmanın uygun işleyişi Sivil Toplum örgütleri ile sorunların en üst çözüm mercii olan yasama organı arasındaki akışın sağlam ve sağlıklı olmasına bağlıdır. Bu anlamda tüm Sivil Toplum Kuruluşu Başkan ve Yönetimlerine ve bu temayüle aktif katılmalarını ve ilimiz için başarılı olacaklarına inandıkları isimler için taraf olmalarını talep ediyorum” dedi.

Şehrin gelecek 4 yılının şekillenmesine bu hassasiyetle açıktan taraf olmalarını temenni ettiğini söyleyen başka bir Adaya Adayı Ferudun Kaya, “Bu şehir hepimizin ve şehrimizin geleceğine hepimiz sahip çıkmalıyız. Ben de 20 yılı aşkın süredir meslek yaşamımın yanı sıra gerek mesleki gerek sportif gerekse her alandaki derneklerimizde aktif roller üstlendim. Bu anlamda STK’ların üstlendiği görevin ve sorumluluğun farkında olarak tüm STK mensuplarının yüreğiyle ve vicdanıyla tercihte bulunacağına inanıyorum. Bu temeyülün Bolu için hayırlı sonuçlar getirmesini temenni ediyorum” diye konuştu.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.