26 Mart 2019
  • Bolu1°C
  • İstanbul6°C
  • Ankara4°C

AMİRAL HASTANE

Sağlık Bakanlığının kağıtsız hastane uygulaması kapsamında pilot olarak Sağlık Bilgi ve Yönetim Sistemleri (HIMSS) uygulamaya başlayan Bolu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi amiral rolünü üstlenen hastane oldu..

Amiral hastane

23 Mart 2015 Pazartesi 10:59

Haber; Adem GÜLER

Foto; Beyhan BAYRAK

Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Şuayip Birinci, nihai 10 senede sıhhat teknolojileri açısından çok ilerleme kaydedildiğini belirtti. Amaçlarının hastanelerden kağıdın kaldırılması olduğunu belirten Birinci, bunun için dünyada en büyük organizasyon olarak gösterdiği HIMSS ile bir iyi niyet protokolu imzalanmış olduğunu belirtti. HIMSS Başkanı ve CEO'su Stephen Lieber, Türkiye'nin sıhhat hizmetlerinin bilgi teknolojileriyle dönüştürülmesi konusunda Avrupa liderliğine hızla ilerlediğini söyledi. HIMSS olarak Türkiye örneğini bütün dünyaya duyurmaya devam ettiklerini belirten Lieber, "Bu sene tanınan 6'ncı aşamadaki 6 yeni hastane ve geçtiğimiz sene belirlenen 5 hastane ile Türkiye'de Elektronik Tıbbi Kayıt (EMR) ahenk sürecinde 'amiral' rolünü üstlenen hastane sayısı 11'e çıkmıştır. Bu hastanelerden biriside Bolu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesidir. Bu hastane Batı karadenizin en yüksek seviyedeki hastanesidir" dedi.

Bu sene 6'ncı aşama Elektronik Tıbbi Kayıt Uyum Modeli (EMRAM) belgesi alan hastaneler Giresun Tirebolu Devlet Hastanesi, İzmir Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Başkent Ankara Meslek Hastalıkları Hastanesi, Bandırma Devlet Hastanesi, Bolu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi ile İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi oldu.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.