18 Eylül 2019
  • Bolu22°C
  • İstanbul25°C
  • Ankara23°C

CHP’DE ÖNSEÇİM TOPLANTISI

CHP’de bu Pazar günü yapılacak ve 3 Milletvekili adayının belirleneceği önseçim öncesi, partide bir toplantı düzenlendi. İl Başkanı H. Kazım Karsu, önseçimin önemine değinirken hafta ortasında Bolu merkezde geniş katılımlı bir aday adayı tanıtım programın

CHP’de önseçim toplantısı

23 Mart 2015 Pazartesi 18:51

Haber: Özge ELÇİ

Toplantıda ilk konuşmayı yapan CHP İl Başkanı H. Kazım Karsu, ilçelerde yapılan aday adaylık tanıtımlarında eşitlik ilkesine uyduklarını belirterek “Tüm ilçelerimizde bir komisyon kurarak, hiçbir adayımızı incitmeden, hiçbirini birbirinden ayırmadan coşkulu merasimler yaptık” diye konuştu.

ÖNSEÇİM HAKKINDA BİLGİ VERDİ

29 Mart’ta yapılan önseçimle ilgili bilgiler veren Karsu, “Hiçbir partinin tahammül edemeyeceği, cesaret edemeyeceği bir ön seçime karar verdik. Bu ön seçimimiz, 29 Mart Pazar günü 50. Yıl Ortaokulu’nda yapılacak. Her aday her delege, 2 veya 3 oy kullanacaktır. 2 de kullansa, 3 de kullansa oyu geçerlidir. Ama yalnız, 1 oy kullanırsa geçersiz olacaktır.

29 Mart’tan önce bazı nedenlerden dolayı gününü tam olarak belirleyemediğimiz geniş katılımlı bir toplantı yapmayı düşünüyoruz. Bunu Kapalı Spor Salonu’nda yapmayı düşünüyorduk; ama 1 haftadır bize bir cevap vermediler. Günler azaldı. Büyük ihtimalle Çarşamba ya da Perşembe günü yapılacak. Netleştiğinde size bildireceğiz. Partinin Genel Merkezinden bazı isimleri vermeye karar verdik” ifadelerini kullandı.

ÖNSEÇİM ÖNCESİ BÜYÜK BİR TOPLANTI OLACAK

Açıklamalarının devamıdna ülke gündemine değinen Karsu, şu ifadeleri kullandı; “Cumhuriyet’in temel taşlarıyla oynayanların temel taşlarını oynatmak gibi bir hareket başladık. Biz artık Bolu’da bir miletvekilliğiyle yetinmeyeceğiz.

Bizi yönetenlerin Güneydoğu’da, Ankara’da, İstanbul’da neler yaptığını biliyorsunuz. Nevruz’da baharın karşılanmasında ne Türk bayrağı vardı ne de Mustafa Kemal Atatürk’ün resmi, portresi. Ne vardı? Bu ülkede 50 bin kişinin katilinni resmi vardı. Bizim esas yapmak istediğimiz, Güneydoğu’yu, Batıyı Doğuyu, Karadeniz’i birbirinden ayırmak değil. Biz beraber savaştıki babalarımız, dedelerimiz beraber mücadele ettiler. Beraber bu ülkeyi kurdular. Bu birliği temin edecek tek parti Cumhuriyet Halk Partisi olarak tekrar size bunun mğjdesini vermek istiyorum. CHP, kavga dövüş istemeyen bir partidir.

Bu ülke bölünmez bir bütündür. Hiçbir Türk annesi, insan ölsün istemez. Hiçbir Türk askeri, mecbur kalmadıkça insan öldürmez. Atamöız yüce Mustafa Kemal Atatürk, önüne serşlen Yunan bayrağını kaldırtmıştır. Esir düşen Yunan komutanını komutan gibi ağırlamıştır. Biz o ekolden geliyoruz. Barışın temel taşları, CHP’dir. CHP anadolu’da Cumhuriyetin temelidir. Bu temeli, hep birlikte bu temeli muhafaza edeceğiz.”

‘ARTIK BU İKTİDARIN GİTMESİ GEREKİYOR’

İl Başkanı Karsu’nun ardından aday adayları kısaca konuştular. İlk sözü alan Elfaz Temiz, Türkiye’nin değişime ihtiyacı olduğunu söyleyerek “Artık bu iktidarın gitmesi gerekiyor. Alıştıra alıştıra yaptıkları için unuttuk. Bunlar TC’yi, Türkiye Cumhuriyeti’nin simgesini kaldırttılar. Bayrağımız gönderden indirildi. Bunun cezası kurşundur ama kimseye hesap da sormadılar. Kurumlarımız partizanlaştı. Her taraf huzursuz. Sağlık teşkilatı ile övünüyorlar ama onu da ağızlarına burunlarına bulaştırdılar. Eğer ki düzgün bir seçim olursa vatandaş bunların defterini dürecektir” diye konuştu.

‘BU ÜLKE BİR AKP İKTİDARINI DAHA KALDIRAMAZ’

Milletvekili Tanju Özcan, “2 gün önce Türkiye’de yaşananlar, nereye gitmekte olduğumuzu bir kez daha gösterdi. Türkiye’de at izi ile it izi birbirine karılmış durumda.  Artık Mustafa Kemal Atatürk’ün askerleriyiz diyenlere vatan haini, it sürüsü denmeye başlandı ama terör örgütü liderinin resimleriyle gövde gösterisi yapanlar da demokrasi havarisi olarak anılmaya başlandı. Böyle bir Türkiye yaşıyoruz. Bu AKP bu ülkeyi soyuyor dedik. Sadece soymuyor, bölünmeye götürüyor. Vatan hainlerini baş tacı yapıldığı bir süreci yaşıyoruz. O yüzden geçmişteki kırgınlıkları bir tarafa bırakmamız lazım. 7 Haziran’dan sonra Allah korusun Türkiye bir AKP hükümetini daha kaldıracak durumda değil. Keşke dememek için bugünden tüm CHP’lileri seferberliğe davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

‘2. MİLLETVEKİLİNİ ÇIKARABİLECEĞİMİZE İNANDIĞIM İÇİN ADAYIM’

CHP’nin Geredeli Aday Yusuf Renkli ise “Benim diğer aday arkadaşlarımdan farklı bir konumum var. 15 yıl İlçe Başkanlığı yapmış biri olarak ilçelerden aday oldum. Bolu’da bir tane milletvekilliği yeterli olmadığını, bunu arttırmak için aday adayı oldum. Gerede, Mengen, Dörtdivan ve Yeniçağa’nın oylarını alabileceğimi düşünerek 2. Milletvekilini çıkarabileceğimizi düşündüğüm için  aday adayı oldum” diye konuştu.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar