23 Temmuz 2019
  • Bolu21°C
  • İstanbul27°C
  • Ankara25°C

GÜZEL SANATLAR’DA MUHTEŞEM KUTLAMA

Birleşmiş Milletler Gıda Örgütü’nün tavsiyesi ile kabul gören 21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve 21 Mart’ı içine alan Orman Haftası kapsamında tüm protokol üyeleri, Bolu Güzel Sanatlar Lisesi’nde buluştu.

Güzel Sanatlar’da muhteşem kutlama

23 Mart 2015 Pazartesi 21:08

Haber Fotğrafları İçin TIKLAYINIZ

 

Haber: Özge ELÇİ

21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası, Bolu Güzel Sanatlar Lisesinde düzenlenen törenle devam etti. Resim bölümü öğrencilerince yapılan resimler ve müzik bölümünden öğrencilerin sahne performansı, tüm katılımcılardan tam not aldı. 

ORMANLARIN ÖNEMİNE VURGU YAPTI

Bolu Valisi Aydın Baruş, Kamu Kurum ve Kuruluşların temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlarının katılımıyla gerçekleşen törenin açılış konuşmasını Bolu Orman Bölge Müdürü Yusuf Şahin yaptı. Şahin, 21 Mart Dünya Ormancılık Gününün yanı sıra 22 Mart Dünya Su Günü ve 23 Mart Dünya Meteoroloji Gününü de hatırlatarak, ormanların; ekonomik, ekolojik ve sosyal yararlar bakımından toplumların gelişmesinde, kalkınmasında, refahında ve sağlığında en büyük katkıyı sağlayan stratejik öneme sahip doğal kaynaklar olduğuna vurgu yaptı, Ülkemizde ve Bolu’da yapılan ormancılık faaliyetleri hakkında kısaca bilgilendirmelerde bulundu.

DERECEYE GİREN ÇOCUKLARA ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Şahin, ormanların korunmasının ve çevrenin ağaçlandırılmasının yurdumuz ve dünya geleceği için büyük öneme sahip olduğunu, dikilecek her bir fidanın ülkemizin pırıl pırıl geleceğine büyük katkı sağlayacağına dikkat çekerek herkesin 21 Mart Dünya Ormancılık Günü, 22 Mart Dünya Su Günü ve 23 Mart Dünya Meteoroloji Gününü kutladı.

ÖĞRENCİLERİN ÇALIŞMALARI TAM NOT ALDI

Törende, 21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Haftası etkinlikleri kapsamında Bolu Orman Bölge Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve Bolu İli Merkezindeki İlk, Orta, Lise ve dengi Okullarda okuyan öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilen Resim, Şiir ve Kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri dağıtıldı.

İLK FİDANI VALİ BARUŞ DİKTİ

Bolu Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan müzik dinletisi ve resim sergisinin gezilmesinin ardından program Güzel Sanatlar Lisesi’nin bahçesine törene katılanlar tarafından fidan dikilmesiyle sona erdi. Okulun bahçesinde ilk olarak Vali Aydın Baruş, fidan dikti. Baruş, fidana ilk suyu da verdi. Daha sonra diğer katılımcılar da okulun bahçesine fidan dikerek çevreye ve doğaya katkı sağladılar. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.