19 Mart 2019
  • Bolu3°C
  • İstanbul12°C
  • Ankara2°C

SÜT ÜRETİCİLERİ GENEL KURULA GİTTİ

Bolu Süt Üreticileri Birliği’nde, gündemdeki bazı konular üzerine karar almak üzere Olağan Genel Kurul Toplantısı düzenlendi.Haber Merkezi

Süt üreticileri Genel Kurula gitti

24 Mart 2015 Salı 20:44

 

Bolu İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen Genel Kurul Toplantısına Bolu İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İsmail Taş, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Hasan Şen, Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Alpaslan Akpınar, Bolu Süt Üreticileri Birliği Yönetim Kurulu üyeleri ve Birlik üyeleri katıldı.

EYLEM PLANI HAYATA GEÇİRİLECEK

Genel Kurul Toplantısının açılışında konuşan İl Müdürü İsmail Taş, Bakanlık olarak tarımsal üretici birliklerinin güçlenmesi yönünde gereken adımların atıldığını kaydetti. İl Müdürlüğü’nün üretici birlikleri başta olmak üzere bütün örgütlerin gelişmesi için, üreticinin üretimini ve gelirini arttırmak için çaba sarf ettiklerini belirten Taş, kaliteli ve bol süt üretimi için bir dizi eylem planı hazırlandığını, süt toplama işi yapan araçlara takip kiti takılması, sütün belli saatlerde toplanması ve üretim tesislerine intikalinin sağlanması, Sütte hijyen kurallarına uyulması soğuk zincir işleminin hayata geçirilmesi ile ilgili bir dizi eylem planını hayata geçireceklerini, bu konuda Süt Üreticileri  Birliliklerine de görevler düştüğünü anlattı.

İKTİSADİ İŞLETME KURULABİLİR

Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Hasan Şen, Süt Üreticileri Birliklerinin belli faaliyetleri hayata geçirebilmek için İktisadi İşletme Kurabileceklerini, böylelikle amaçlarını gerçekleştirebilmek için iktisadi işlemler yapabileceklerini, Birlik vasıtası ile üreticilere aktarılan Süt Pirimleri gibi gelirlerin güvence olarak Ziraat Bankası veya Tarım Kredi Kooperatiflerine protokolle teminat olarak gösterilip, faizsiz krediden yararlanmak suretiyle üyelerine damızlık düve alımlarını yapabileceklerini, bunun örnekleri olduğunu anlattı.

SÜTLERDE ANTİBİYOTİK KONTROLLER YAPILIYOR

Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Alpaslan Akpınar da Bolu genelinde üretilen sütlerde antibiyotik kontrolünün yapıldığını, destekleme ödemeleri için hayvan varlığının güncellenmesinin önemine vurgu yaptı ve soruları cevapladı.

Süt Üreticileri Birliği Başkanı Çetin Arın ise yaptığı konuşmasında İl Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürlüğünü daima arkalarında hissettiklerini ifade etti. Genel Kurul Toplantısı; Yönetim Kurulu ve Divan Heyeti'nin oluşturulması ve gündem maddelerinin görüşülmesinden sonra, dilek ve temennilerin dile getirilmesiyle son buldu.

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.