23 Ağustos 2019
  • Bolu17°C
  • İstanbul24°C
  • Ankara16°C

‘FİZİK TEDAVİ, BOLU’NUN GURURU OLDU’

Bolu İli Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Metin Tahaoğlu, Tıbbi Hizmetler Başkanı ve İdari Hizmetler Başkan Vekili Uzm. Dr. Abdullah Danışman, Sekreterlik binasında bir basın toplantısı düzenlediler.

‘Fizik Tedavi, Bolu’nun gururu oldu’

25 Mart 2015 Çarşamba 20:28

Haber Merkezi

Toplantıda, Stage 6 dijital hastane sertifikası hakkında bilgiler verildi. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bolu İli Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Metin Tahaoğlu, Karacasu’daki Fizik Tedavi Hastanesi’nin Türkiye’de 11 hastane Avrupa’da ise 56 hastane arasında ve kendi dalında yani dal hastanesi olarak Türkiye’de ilk olan Dijital Hastane level 6 seviyesine kazanan bir hastanemiz olduğunu söyleyerek “Bu da şu demektir. Biz gelen hastayı tamamen dijital ortamda kağıt işlemleri olmadan ve hastanın yatışından itibaren tedavisinden itibaren uygulanacak fizik tedavi egzersizleri dâhil hem doktorun hata payını hem de hemşiremizin hata payını minimize eden şekilde tasarlanmış olan bir uygulamadır. Bu Türkiye’de sadece 11 hastanede var. Dal hastanesi olarak tek hastanede ve bu da bize nasip oldu. Herkesin huzurunda Gönül Hocamı can yürekten kutlarım emekleri fazladır bu konuda. Gecelerini gündüz ettiler. Sağ olsunlar bize o belgeyi de getirdiler. Dolayısıyla iftiharla bunu herkesin önünde söyleyebilirim. Bu bizim gururumuz oldu. Bizim hakikaten de yüz akımız oldu. İleride de bunu daha bir üst seviyeye taşımak ümidiyle çalışmalarımızı devam ettireceğiz” ifadelerini kullandı.

AFİLİASYONA DA DEĞİNDİ

Hastanelerdeki afiliasyondan da bahsederek “Afiliasyon süreci içerisinde bizim yerleşim ile ilgili bir takım sıkıntılarımız vardır; çünkü biraz dağınık bir yapımız vardır. Dört ünite üzerinden hizmeti götürmeye çalışıyoruz. Tabi ki buna Ruh Sağlığını ve Fizik Tedavi’yi katmıyorum. Sadece diğerlerinde olan dört ünite üzerinden. Çünkü Fizik Tedavi Ruh Sağlığı kendiliğinde afiliye olmuş durumdalar. Ama bu bize bir yerde bir takım sıkıntılar yaratıyor. Bunlardan bir tanesi çalışanların efektif ve verimli bir şekilde kullanma noktasında bize zorluklar yaratıyor. Dolayısıyla bunu da şimdiden söyleyeyim bir deklarasyon gibi olsun. Kurum başkanımızla görüştük. Önümüzdeki ay kurumdan bir heyet gelecek. Bu heyet her dört hastaneyi de dolaşıp, fiziki şartlarına bakıp, kliniklerin birleştirilme noktasında, hangi klinikleri nerede konuşlandıracağız, nerede birleştireceğiz onun nihai kararını çıkarıp ve ondan sonra da ona uygun hareket edip ne yapacağımıza karar vereceğiz. Sadece kurumdan gelenlerle değil, Vali Bey ile de, siyasi mercilerle de istişare edeceğiz” dedi. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar