20 Nisan 2019
  • Bolu3°C
  • İstanbul9°C
  • Ankara4°C

CHP’DE KADER GÜNÜ

CHP’liler, Milletvekili adaylarını belirlemek üzere Pazar günü sandığa gidiyor. Önseçimde oy kullanacak 4 bin 500 partili, 2 ya da 3 isme oy verecek. Aday adayları, önseçim öncesi kalabalık bir katılımla düzenlenen toplantıda son kez partililerin karşısın

CHP’de kader günü

27 Mart 2015 Cuma 16:50

Haberin Fotoğrafları İçin TIKLAYINIZ

Haber: Özge ELÇİ

CHP’de aday belirleme sürecinde sona geliniyor. Uzun süredir hem ilçelerde hem de merkezde yaptıkları ziyaretler ve toplantılarla kendilerini partililere tanıtan aday adaylarının kaderi, Pazar günü yapılacak önseçimde belli olacak. Bolu Millletvekili aday adaylarının önseçim öncesinde son tanıtım toplantısı, Perşembe akşamı yapıldı. Öğretmenevi’nde yapılan tanıtım törenine partililerin ilgisi çok büyük oldu. Partililer, Öğretmenevi Salonu’nu hıncahınç doldururken birçok partili de ayakta bekledi. Bazı partililer ise dışarıda kaldı. Salon, CHP bayrakları ve Atatürk posterleriyle donatıldı.

SALON HINCAHINÇ DOLDU

Tanıtım toplantısına CHP İl Başkanı H. Kazım Karsu, Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Yıkılmaz, aday adayları Tanju Özcan, Elfaz Temiz, Oktay Türesin, Yusuf Renkli, Gülşah Şanlı, Burak Cop ve Özaydın Çetin, Mudurnu Belediye Başkanı Mehmet İnegöl, Gökçesu Belde Belediye Başkanı Atilla Ateş, eski Belediye Başkanları Necdet Gören ve Yüksel Ceylan, Gençlik Kolları Başkanları Eda Bayraktar ve T. Mert Karagöz, eski İl başkanlarından Yener Bandakçıoğlu, CHP’li Belediye Meclis üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.

ADAY ADAYLARI 8’ER DAKİKA KONUŞMA YAPTILAR

Açılış konuşmasını İl Başkanı Karsu ve Merkez İlçe Başkanı Yıkılmaz yaptı. Daha sonra adayların konuşma sırasını belirlemek için kura çekildi. Kura, İl eski Başkanları Ahmet Özcan ve Ahmet Özmen, Mudurnu Belediye Başkanı Mehmet İnegöl, Gökçesu Belediye Başkanı Atilla Ateş ve eski Belediye Başkanları Yüksel Ceylan ve Necdet Gören tarafından çekildi. Kuraya göre ilk sırada Oktay Türesin yer aldı. Türesin’i sırayla Şanlı, Cop, Özcan, Çetin, Renkli ve Temiz takip etti.

‘BOLU’MUZDAN ANKARA’YA EN AZ 2 VEKİL GÖNDERECEĞİZ’

İlk konuşmayı yapan Oktay Türesin, “Atatürk’ümüzün kurduğu Cumhuriyeti yaşatmak, hukuk devletini yaşatmak, özgürlüğü ve demokrasiyi güçlendirmek için hepimiz elimizi taşın altına koyduk. Ülkemiz, çok zor günler geçiriyor. Bundan CHP iktidarında birleşerek kurtulacağız. Ben hem kendimize hem de tüm aday adaylarımıza güveniyorum. Hem siyasi tecrübem hem de ticari tecrübelerim de var. Biliyorsunuz, Mudurnu Tavukçuluk hem Bolu’muzu hem ilçelerimizi, ülkemize ve dünyaya tanıttı. Bundan sonra kendim ticaretle ilgilenmeyeceğim; ama siyasi, devlet nezdindeki hizmetlerimle yine ilçelerimize yatırımları teşvik edeceğiz. Ben hepinize söz veriyorum, hiç yılmadan, usanmadan, hiçbir menfaat düşünmeden halkımın hizmetinde olacağım. 24 saat emrinizde olacağım. Çiftçimize ucuz mazot, emekliye rahat etmeleri için en az bin 500 lira maaş vereceğiz. Ülkemizin en büyük sorunu işsizliktir. İşsizliğe mutlaka çare bulacağız. Hep dedik ki önemli olan 7 haziran. İnşallah 7 Haziran’da da Bolu’muzdan en az 2  ya da 3 milletvekili Ankara’ya göndereceğiz” ifadelerini kullandı.

‘ONLAR 3 ÇOCUK, BEN 3 VEKİL İSTİYORUM’

CHP’den tek kadın aday adayı Gülşah Şanlı; “Buraya sığmıyoruz dedik. Evet, buralara sığmayalım. Salonlara da sığmayalım. Meydanlara sığmayalım. Biz sizi gönlümüze sığdırırız, hepiniz hoş geldiniz. Bana çok gençsin neden bu yola çıktın diyorlar. Öncelikle Türkiye çok kötü yönetiliyor. Benim halkım bu toprağı kanla kazanmışken onu parsel parsel satanlar var. Bunun dışında gencimizi sokaklarda dövüyorlar. Evlatlarımızı öldürüyorlar. Bu ülkenin durumu çok kötüye gidiyor. Ben memur bir ailenin bir çocuğuyum. Ailem beni Atatürk sevgisiyle yetiştirdi. Evet, Kemalistim. Benim en büyük aşkım halkım. Ben halkım için bu yola çıktım. Ben öncelikle kadınlarımıza sesleniyorum. Recep Tayyip Erdoğan bizlerden 3 çocuk istiyordu. Ben de size artık diyorum ki; ‘bu ülkenin daha iyi yönetilmesi ve insanların daha iyi yaşaması için 3 milletvekili istiyorum” dedi.

‘GENÇLİĞİMDEN BERİ PARTİNİN İÇİNDEYİM’

Özaydın Çetin, “7 Haziran’da yapılacak genel seçimde milletvekili adayı olabilmek için karşınızdayız. Sosyal demokratım, Kemalist’im ve her haksızlığın karşısındayım. Gezi direnişinde yitirdiğimiz gençlerimi saygı ve rahmetle anıyorum. Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye Cumhuriyeti’nin sigortasıdır.  Gericiliğe karşı, ekonomik sömürüye karşı, kamusal varlıkların peşkeşine karşı, adaletsizliğe karşı. Her kim kendini CHP üyesi olarak kaydettirdiyse o sorumluluğu içinde hissetmelidir. 20 yaşımdan beri partinin içindeyim. Çeşitli görevler aldım. Ağır bir sorumluluğa talip oldum. Pazar günü ön seçim var. Bu ön seçim 7 Haziran’ın arifesidir. Parti üyelerimiz sorumluluğunun farkındadır. Öyle ya da böyle bu parti iktidar olacaktır.”

“2. SIRADA YARIŞMAK İSTİYORUM”

Geredeli aday adayı Yusuf  Renkli, “17 yıllık CHP’lilik hayatımda 15 yılım ilçe başkanı olarak geçti. Çok fazla il başkanı ile birlikte mücadele yürüttük. Herkes değişti, değişmeyen Gerede ilçe başkanı olarak bir ben kaldım. Eğer siz de yetki verirseniz ilçe başkanlığından milletvekilliğine terfi etmek istiyorum. AKP her seçimde Gerede’den bir milletvekilini sıralamaya koydu. Biz ne kadar çalışırsak çalışalım boynumuz bükük kaldık, ilçemize karşı mahcup olduk. Boynumuz bir daha bükük kalmasın diye milletvekilliğine aday adayı oldum. İlçelerden alacağımız destekle AKP’yi alt edeceğimizi düşünüyorum. Adaylar belirlenirken ilin tamamından oy alabilecek adaylar olmalıdır. Ben Bolu’nun doğu tarafını temsil ediyorum. Bu konuda iddialıyım. Benim bir farkım var. Herkes birinci sırayı ister, seçilme şansı yüksek ama ben sizden 2. Sırayı istiyorum. Dişimle tırnağımla kazıya kazıya ikinci sırada vekil seçileceğimi düşünerek sizden ikinci sırayı istiyorum” dedi.

‘AKP’DEN HESAP SORACAĞIM’

Son konuşmayı yapan Elfaz Temiz ise şunları söyledi; “Devrimciliği ben lafla yaşamadım. 26 ay içeride yatarak yaşadım. Benim yaşımda ki adamlar parklarda bahçelerde torunlarıyla geziyor, ben bu ülkenin demokrasi mücadelesini veriyorum. Arkadaşlar ülkemiz zor ve kötü koşullarla yönetiliyor ve çok kötü günlerden geçiyor. Bolu’dan 1 vekil çıkarıp da yatanlardan değilim. Benim hedefim Bolu’dan 3 milletvekili. Ne yapmışlarda Bolu’dan 3 milletvekilini alıp gidiyor bunlar. Yaptıkları şeyler var; gönderden bayrağımızı indirdiler kimseye hesap sormadılar, T.C’yi kaldırdılar, andımızı kaldırdılar utanmadan. Ülke elden gidiyor. Bu seçim bizim son seçimimiz. Benim hiçbir şeyde gözüm yok, benim derdim ülkemin bölünmez bütünlüğüdür. 1 milletvekilimiz çırpınıyor tek başına Ankara’da. Biz üç milletvekili gönderelim, hep birlikte savunalım ülkemizi. Ben tüm varlığımı ortaya koyarak en az iki milletvekilini Ankara’ya göndermek için uğraşacağım. Yemin ediyorum AKP’den hesap soracağım.”

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar