21 Mart 2019
  • Bolu2°C
  • İstanbul9°C
  • Ankara4°C

DERS KİTAPLARI MERCEK ALTINDA

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan gelen bir heyet ve Bolu’dan çok sayıda eğitimcinin katılımıyla gerçekleştirilen çalıştayda ders kitapları masaya yatırıldı.

Ders kitapları mercek altında

27 Mart 2015 Cuma 13:12

Haber Merkezi

Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından görevlendirilen Ferda Koçak ile Mehtap Erman Moderatörlüğünde, Müdürlük Şube Müdürü Mustafa Güldemir sorumluluğunda, Şube Müdürü Recai Yörük, Bolu merkez ilçede bulunan 12 ortaokul ve 12 ortaöğretim kurumundan birer katılımcı öğretmen, raportör Erdem Cambaz, Gökhan Baylan eşliğinde, Bolu Solmaz-Ahmet Baysal Öğretmenevi’nde çalıştaylar gerçekleştirildi.

KANUNLARA VE ÖĞRENCİLERİN GELİŞİMİNE UYGUNLUĞU İNCELENDİ

Çalıştaya Vali Yardımcısı Ömer Eru, Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu ve Maarif Müfettişleri Başkanı Tuncay Erdoğan katıldılar. Çalıştayın ilk günü, Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Açılış konuşmaları ardından ders kitabının içeriğinin Anayasa ve kanunlara uygunluğu, içeriğinin bilimsel olarak yeterliği bakımından incelemeleri yapıldı.

Çalıştayın ikinci günü ise ders kitabının içeriğinin eğitim ve öğretim programının kazanımlarını gerçekleştirme yeterliliği, görsel tasarımın ve içerik tasarımının, öğrenmeyi destekleyecek nitelikte olması ve öğrencilerin gelişim özelliklerine uygunluğu bakımından incelemeleri yapıldı.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar