25 Ağustos 2019
  • Bolu31°C
  • İstanbul30°C
  • Ankara32°C

DEV YATIRIM GELİYOR

Bolu Dağı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Daylan, “Bölgenin en büyük otel projesine imza atacağız. Otelde bin yatak, 20 farklı kongre salonu, 20 termal havuz ve yine termal loca sistemleri planlıyoruz” dedi.

Dev yatırım geliyor

27 Mart 2015 Cuma 15:20

HABER MERKEZİ

Bolu Dağı’nda bulunan Avrupa’nın en büyük otoyol tesisi Highway Outlet Alışveriş ve Yaşam Merkezi 4 yılı geride bırakırken, yeni projelerin hayata geçirilmesi planlanıyor. Bolu Dağı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Daylan, “AVM projesini oluştururken, hayal ettiğimiz bir termal kongre oteli projemiz vardı. Burada bin yatak ve 20 farklı kongre salonu planlıyoruz. Otelde 20 farklı termal havuz ve yine termal loca sistemleri olacak. İş ile keyfi buluşturmayı hedefliyoruz. 2014 yılında projemiz yönetim kurulumuzda onaylandı. Daha öncesinde termal su tahsislerimizi zaten almıştık. Projelerimiz çizildi ve ilgili mercilere teslim edildi. Onaylandığı anda ilk kazmayı vuracağız ve akabinde bir yıl içerisinde hizmete sokacağız” şeklinde konuştu.

CİDDİ KATKILAR SAĞLADIK

Adnan Daylan, Bolu Dağı A.Ş.’nin bölge halkına ciddi katkı sağladığını ifade ederek, “Sürecin gözüken yüzü dört yıl olsa da aslında biz 2008’den beri aktif olarak projemizi yaşatmak üzerine çalışıyoruz. İlk başladığımız günlerde kurduğumuz hayallerin önemli bir kısmının gerçekleşmiş olması gurur verici. Bolu Dağı A.Ş. henüz yeni sayılabilecek bir şirket olmasına rağmen gerçekleştirdiği projeler ile bölgemize ciddi katkılar sağladı. 2 bin kişinin çalıştığı bir projeden ortalama 8 bin kişinin geçimini sağladığını düşünürseniz etkinin büyüklüğünü hissedebilirsiniz” diye konuştu.

DÜNYACA ÜNLÜ MARKALAR

“Alışveriş merkezlerini han gibi düşünebilirsiniz. Sürekli yeni gelen veya giden markalar oluyor. 2014 yılında 15 yeni marka alışveriş merkezimize giriş yaptı. 2015 yılına ise bu anlamda daha güçlü başladık. İki ayda 10 yeni marka alışveriş merkezimize girdi veya sözleşmesi yapıldı. Dünyaca ünlü markalardan Hummel, Zippy, Kids Store, Bosch bunlardan sadece birkaç tanesi. Bundan sonraki süreçte de yıl sonuna kadar arkadaşlarımız, ziyaretçilerin istediği, anketlerde ön plana çıkan bazı markalar üzerinde çalışmaya devam edecek. Tabii burada en önemli husus AVM’nin doluluk oranı. %96’ya varan bir doluluğumuz var. Yeni marka koyabilecek yerimizde çok yok gibi gözüküyor.”

BİZE YARAR SAĞLAR

“Türkiye’de şu anda 360 tane AVM var. Yapımı devam edenlerle beraber 2016’da bu sayının 420’ye ulaşacağı öngörülüyor. Ankara’da, İstanbul’da aynı cadde üzerinde üç beş AVM olabiliyor ve hepsinin ayrı bir kitlesi var. Bolu’ya açılacak olan yeni projenin bize yarar sağlayacağını düşünüyorum. Bölgede ki alışveriş kültürü ne kadar gelişirse alışveriş merkezlerinin ömrü o kadar uzar. Rekabet doğru stratejiler ile yürüyenleri güçlendirir. Bu konuda kendimize de lokasyonumuza da güvenimiz tam.”

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar