23 Mart 2019
  • Bolu0°C
  • İstanbul8°C
  • Ankara2°C

YÜZYILIN BEYİN CERRAHI BOLU’DA

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri tarafından 3. Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi düzenlendi. Kongreye Yüzyılın Beyin Cerrahı olarak bilinen Gazi Yaşargil de katıldı.

Yüzyılın beyin cerrahı Bolu’da

27 Mart 2015 Cuma 14:06

Haber Merkezi

Yüzyılın beyin cerrahı olarak bilinen Gazi Yaşargil’in onur konuğu olarak katıldığı kongrede konuşan Emine Davarcıoğlu, böyle geniş çaplı bir kongre düzenlemelerinden dolayı öğrencileri kutlayarak kongrenin başarılı geçmesini diledi.

ONUR KONUĞU OLARAK YER ALDI

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri tarafından 3. Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi düzenlendi. Üniversitenin Mavi Salon’unda gerçekleştirilen ve yüzyılın beyin cerrahı olarak bilinen Prof. Dr. Gazi Yaşargil’in onur konuğu olarak yer aldığı kongreye, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Kongrede bir konuşma yapan AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, kongrenin düzenlenmesinde emeği geçen herkesi kutlayarak, kendi uzmanlık alanı olan Gıda Mühendisliği ile ilgili kısa bir sunum gerçekleştirdi. ‘Yoğurt ve Sağlığımız’ başlıklı sunumda, yoğurtun insan sağlığına faydalarını anlatan Rektör Coşkun, gerek basında gerekse kamuoyunda marketlerde satılan yoğurtların insan sağlığına zararlı olduğu ile ilgili bilgilerin ise yanlış olduğunu söyledi.

‘BU DÜNYANIN SAĞLIĞI SİZİN OMUZLARINIZDA’

Rektör Hayri Coşkun’un ardından konuşan Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu ise; “Geleceğimizin sağlık çalışanı olarak sizler; bilginizi, ufkunuzu geliştirdikçe yeni bir döneme gireceksiniz. Tıp açısından bu dönemde sizlere lazım olan donanımı edinebilmeniz için çok çok çalışmalı, meslektaşlarınızla daima iletişim halinde olmanız gereklidir ki başarıya daha kısa sürede ulaşabilesiniz. Unutmayınız ki bu ülkenin, bu dünyanın sorumluluğu, sağlıklı yaşamaları sizin omuzlarınızda. İnsanlığın fiziki ve ruhi olarak iyi olması durumunda sizler görevinizi tam olarak yapabilmiş olacaksınız. Sevgili öğrenciler; sizlerin ve bu ülkenin başarısı için tekrar belirtmek isterim ki, insanlar arasında iletişimin sağlanması, insanın özgürce düşüncesini ifade edebilmesi, toplumsal düzenin sağlanabilmesi için, tıptaki ilerlemelere ayak uydurabilmek ve ülkemizin bu sektörde öncü ülkeler arasında yer alması yegâne amacımızdır” dedi. Kongrede daha sonra Prof. Dr. Gazi Yaşargil, katılanlara bir sunum gerçekleştirdi. Konuşmasında beyin ile alakalı hiçbir şey söylemeyeceğini belirten Yaşargil, “Burada bugün sizlere beyin ile alakalı bir şeyler söylemeyeceğim. Fakat anlatacaklarımla adeta sizlerin beyinlerinde bir ameliyat gerçekleştireceğim ve buradan çıktığınızda birçoğunuz daha farklı ve güzel düşüneceksiniz” dedi.

 

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri tarafından bu yıl 3.’sü düzenlenen Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi birbirinden farklı ve çeşitli etkinliklerle üç (3) gün sürecek.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.