20 Temmuz 2019
  • Bolu23°C
  • İstanbul28°C
  • Ankara25°C

JANDARMA TAŞINIYOR

Dörtdivan İlçe Jandarma Karakolu bulunduğu yerden İtfaiye Garajının olduğu yere taşınıyor. Jandarmanın yeri ise spor aletleri ve çocuk oyun alanlarının bulunduğu “Aile Parkı’na” dönüştürülecek.

Jandarma taşınıyor

27 Mart 2015 Cuma 17:51

Haber Merkezi

 Dörtdivan İlçe Jandarma Karakolu şu anki itfaiye garajının olduğu yere taşınıyor. Jandarma Karakolu’nun yeri ise aile parkına dönüştürülecek. Ankara ve Bolu’dan gelen Jandarma heyeti Belediye Başkanı Hasan Uzunoğlu’nu ziyaret etti.

AİLE PARKI OLUYOR

Ankara Jandarma Genel Komutanlığından, Bolu İl Jandarma Alay Komutanlığından ve Dörtdivan İlçe Jandarma Komutanının yer aldığı heyet, Dörtdivan’da İlçe Jandarma Komutanlığının taşınması ile ilgili fizibilite ve etüt çalışmaları için Belediye Başkanı ile görüşerek, fikir alış verişinde bulundular.

Dörtdivan İlçe Jandarma Komutanlığı ile Bolu İl Jandarma Alay Komutanlığı’na yazışmaların yapıldığını vurgulayan Belediye Başkanı Hasan Uzunoğlu konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Başkan Uzunoğlu açıklamasında; “Dörtdivan İlçe Jandarma Komutanlığını bulunduğu yerden şuan kullanmakta olduğumuz itfaiye garajının bulunduğu yere taşınması için gerekli yazışmaları yaptık. Ankara ve Bolu’dan gelen heyetle görüşerek, istişarede bulunduk. Komutanlarımız itfaiye garajında incelemelerde bulunarak, fizibilite ve etüt çalışmalarına başladılar. İlçe Jandarma Komutanlığımız yeni yerinde Dörtdivanlılara daha iyi hizmet verecektir” dedi.

YAŞANABİLİR BİR DÖRTDİVAN

Şu anki İlçe Jandarma Komutanlığının “Aile Parkı’na” dönüştürüleceğini ifade eden Uzunoğlu, “Bu alan ilçenin ortasında sıkışıp kalmıştı. Hem Komutanlığımız rahat hareket edebileceği bir alana, hem de Dörtdivanlılar Aile Parkı’na kavuşacak.  Parkın içesinde çeşitli spor aletlerinin yanı sıra çocuk oyun alanları da bulunacak. Yaşanabilir, yeşil bir Dörtdivan Dörtdivanlılarında hakkıdır. Şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.