26 Mayıs 2019
  • Bolu13°C
  • İstanbul20°C
  • Ankara16°C

BİZİN TUTSAK İADE EDİLDİ

İmralı'ya sevk edilen tutsaklardan Yıldırım tekrar Bolu'ya gönderildi. Abdullah Öcalan'ın yanına İmralı'ya sevk edilen 5 tutsaktan Mehmet Sait Yıldırım sağlık sorunları olduğu gerekçesi ile tekrardan Bolu T Tipi Cezaevi'ne sevk edildi.

Bizin tutsak iade edildi

28 Mart 2015 Cumartesi 03:00

Haber; Gönül OLUTÜRK

Abdullah Öcalan'ın yanında bulunan 5 tutsağın farklı cezaevlerine gönderilmesinin ardından İmralı Adası'na sevk edilen yeni tutsaklardan Mehmet Sait Yıldırım'ın sağlık durumu sebebiyle tam teşekkülü bir hastaneye yakın bir cezaevinde tutulması gerektiği için tekrardan Bolu F Tipi Cezaevi'ne sevk edildiği öğrenildi. Çözüm süreci kapsamında Abdullah Öcalan’ın, ‘sekreteryası’ olarak görev yapmak üzere İmralı Yüksek Güvenlikli Cezaevi’ne sevk edilen 5 PKK’lı mahkumdan biri olan Mehmet Sait Yıldırım, Bingöl Karlıova nüfusuna kayıtlı. 'Devletin egemenliği altındaki toprakların bir kısmını devlet idaresinden ayırmak suçundan ömür boyu hapse mahkum bir hükümlü. 18 yıldır cezaevinde olan Yıldırım eski PKK'lılardan ve 1993'ten beri cezaevinde bulunuyor. Bekaa Vadisi'nde de kalmış olan Yıldırım, 1987'de PKK'nın Düseldorf davasından da yargılanmış tescilli bir PKK üyesi.

Öte yandan Asrın Hukuk Bürosu avukatlarının müvekkilleri Abdullah Öcalan, adaya yeni sevk edilen tutuklulardan Çetin Arkaş, Nasrullah Kuran, Ömer Hayri Konar ve Veysi Aktaş ile görüşmek için Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı'na yaptıkları başvurulara da olumsuz yanıt verildi. Avukatlara "gemi bozuk" gerekçesi sunularak görüşmenin gerçekleştirilmeyeceği bildirildi.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.