27 Mayıs 2019
  • Bolu8°C
  • İstanbul15°C
  • Ankara10°C

ÜNLÜ GAZETECİLER BOLU’YA GELİYOR

Medyalog Yapım tarafından Bolu Basınına kazandırılan IVME (AB konularında Medya Kapasitesinin Artırılması) Projesi için yapılacak eğitime tanınmış gazeteciler ve Avrupa Birliği uzmanları katılacak.

Ünlü gazeteciler Bolu’ya geliyor

28 Mart 2015 Cumartesi 09:08

Haber Merkezi

Proje eğitimi, bu gün ve 29 Mart Pazar günleri 10.00-16.00 saatleri arasında Soylu Otel'de gerçekleştirilecek. IVME Projesi'nin kapsamında gerçekleştirilecek eğitimde, Avrupa Birliği hakkında genel konular, Türkiye'nin AB'ye katılım süreci, AB ve Türkiye arasındaki işbirliği çalışmaları, AB sürecinde Türkiye'nin kazanımları, AB medyası, AB'de gazetecilerin hakları ve sorumlulukları ve gazetecilerin yararlanabileceği AB fonları gibi konular hakkında Bolu'da görev yapan basın mensuplarına bilgiler verilecek.

AVRUPA BİRLİĞİ DE ANLATILACAK

Eğitimin devam ettiği iki gün boyunca, Hürriyet Daily News Ankara Temsilcisi Serkan Demirtaş, Hürriyet Gazetesi Brüksel Eski Temsilcisi Zeynel Lüle, AB Uzmanı Şükran Yazıcı ve İletişim Uzmanı Nesrin Sevimli, Bolu'da görev yapan basın mensuplarına bilgiler verecek. Bolu Basınının Avrupa Birliği konusunda bilgilerinin artırılması ve Türkiye'nin katılım sürecinin sağlıklı bir şekilde kavranmasının hedeflendiği proje ile Avrupa basını ile Bolulu gazeteciler arasında sürdürülebilir ilişkilerin kurulması sağlanacak. Aynı zamanda Bolu halkına Avrupa Birliği'nin en doğru şekilde anlatılması ve kamuoyunda oluşmuş yanlış algıların düzeltilmesinde de IVME projesi önemli görev üstlenecek.   

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar