23 Mart 2019
  • Bolu1°C
  • İstanbul10°C
  • Ankara5°C

AKP’DE 4 ADAY DAHA VARMIŞ

BOLU Milletvekilliği Aday Adaylığı için AK Partide toplam 16 başvuru yapıldığı belirtildi. Bu başvuruların 4 tanesinde Bolu ilinin ikinci tercih olarak işaretlendiği açıklanırken, bir başvurunun kabul edilmediği öğrenildi.

AKP’de 4 aday daha varmış

29 Mart 2015 Pazar 16:50

Haber; Adem GÜLER

Foto; Beyhan BAYRAK

20 Şubat 2015’te Aday adaylığı başvurularının bitmesinin ardından Bolu’da 12 Aday Adayı bulunduğu açıklanmıştı. Bu başvurulardan Hüseyin İka’nın başvurusu genel merkez kriterleri doğrultusunda kabul edilmemiş ve 11 Aday adayının ismi açıklanmıştı. Genel merkez listelerinde bulunan 4 adayın daha başvuru formlarında Bolu’yu ikinci tercih olarak işaretlediği belirtildi. Yani pratikte ilimiz aday adayları değerlendirilirken bu isimlerde süzgeçten geçirildi.

SÜREÇ NASIL OLACAK

AK Parti Genel merkez tarafından kesinleştirilen milletvekili adayları listesi 7 Haziran 2015 tarihinde Yüksek Seçim kuruluna teslim edecek. YSK 2015 Genel Seçimleri AK Parti milletvekili geçici aday listelerini 14 Nisan 'da Resmi gazete ile ilan edecek. AK Parti milletvekili adayları kesin listeleri ise 24 Nisan 'da YSK tarafından duyurulacak. 7 Haziran 2015 genel seçimlerinde Bolu 'dan 3 milletvekili çıkacak. AK Parti 2011 seçimlerinde

Bolu ilinden 2 milletvekili çıkarttı. CHP 1 milletvekili alırken MHP ise hiç milletvekili çıkaramadı.

KESİN LİSTE NE ZAMAN

AK Parti'nin 2015 genel seçimler için yürüttüğü seçim takvimi 20 Şubat'ta aday adaylığı başvurularının bitmesiyle başladı. AK Parti'ye toplam 6223 kişi milletvekili aday adaylığı için başvurdu. Bu aday adaylarının 1040'ı kadınlardan oluştu. 28 Şubat-1 Mart tarihlerinde milletvekili adayları için AK Parti teşkilat temayül yoklaması yapıldı. 6 Mart 2015 tarihinden itibaren ise AK Parti genel merkezde komisyon çalışmalarını başlattı. Adaylarla yüz yüze mülakatlar yaptı. 23 Mart 2015 tarihinden beri AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu başkanlığında Tüm illerde olduğu gibi Bolu milletvekili adayları listesine de son şekli veriliyor. AK Parti Bolu milletvekili adayları listesi 7 Nisan tarihinde kesinleşmiş ve YSK 'ya teslim edilmiş olacak.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar