18 Temmuz 2019
  • Bolu21°C
  • İstanbul28°C
  • Ankara23°C

‘HEDEFİMİZ 2 MİLLETVEKİLİ ‘

Pazar günü yapılan önseçimde birinci sıradan CHP Bolu Milletvekili Adayı olan Milletvekili Tanju Özcan, parti binasında yaptığı açıklamada “2011’de bir vekil çıkartmıştık, 7 Haziran’da 2 milletvekili olarak Belediye meydanında CHP bayralarıyla olacağız” d

‘Hedefimiz 2 milletvekili ‘

30 Mart 2015 Pazartesi 15:40

Haber: Özge Elçi

Mevcut Milletvekili ve 25. Dönem Milletvekili Adayı Özcan, Türkiye’de belki de en yüksek oy oranı ile yeniden 1. Sıraya getirildiğini söyleyerek “Sadece Bolu’da değil, tüm Türkiye’de dosta düşmana bir demokrasi şöleni yaşattık. AKP yöneticileri hala bizim ne yaptığımızı, ne yapmaya çalıştığımızı kavrayamamışlar. Bir partinin genel başkanı neden önseçime girer bunu çözememişler; ama baktığınızda bu önseçimin CHP’ye Türkiye çapında çok büyük bir nimet kazandırdığını söyleyebilirim.

BİRLİK BERABERLİK İÇİNDE BİR DÖNEM YAŞADIK

Bolu’da da öyle oldu, 7 aday adayı arkadaşımızla birlikte bu yola çıktık. İl ve ilçe başkanlarımızın yaptıkları organizasyonlarla 7 aday adayı arkadaşımız bütün ilçelere giderek kendilerini tanıttılar. Tam bir birlik beraberlik içerisinde hareket edilen bir dönem yaşadık, bu beni de fazlasıyla memnun etti. Bu sürece olumlu anlamda katkı veren diğer 6 aday adayı arkadaşımı canı gönülden kutluyorum. Biliyorsunuz ki 2011 ön seçimlerinde Türkiye’de en yüksek oranda oy alarak birinci sıraya gelen milletvekiliydim. Aradan 4 yıl geçti ve bu süreç içerisinde mümkün olduğu kadar parti üyelerimize, partililerimize hep yakın olmaya çalıştım. Düğünlerinde, cenazelerinde, iyi ve kötü günlerinde mümkün olduğu kadar yanlarında olmaya çalıştım. Beni aradıklarında kolaylıkla bana ulaşmalarını sağlamaya çalıştım; ama yine de yapamadığımız bazı şeyler vardı. Bazen uzun süren toplantılarımız oldu ve telefonlarınızın tamamına bakamadık. Ama buna rağmen CHP’nin değerli üyeleri sandık başına gitti ve yine Türkiye’de belki de en yüksek oy oranı ile beni yeniden 1. Sıraya getirdi” dedi.

‘SEFERBERLİK İLAN EDECEĞİMİZİ SÖYLEMİŞTİM’

2011 yılında yapılan genel seçimde Bolu’dan CHP adına ilk milletvekilini çıkarma mutluluğunun yaşandığını söyleyen Özcan, “7 Haziran’da 2 milletvekili çıkarmış olarak Belediye önünde bayraklarımızla bulunacağız ve CHP, Türkiye’de iktidara gelmiş olacak, hep birlikte bunu kutlayacağız” dedi.

Önseçimde aldığı büyük oy oranını, kendisine verilen karne olarak nitelendiren Milletvekili Özcan, “Geçerli oyların yüzde 87’sini tüm oyların da yaklaşık yüzde 84’ünü almışız. Türkiye genelinde büyük bir şaşkınlık ve yakın çevrem de de memnuniyet oluşturduğunu sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu oran düşmüş olsaydı belli bir şeyleri eksik yaptığımı düşünecektim. Çok şükür böyle bir şey olmadı ve bu sonuçtan sonra daha da heyecanlandım. Bugüne kadar iki çalışıyorsam göreceksiniz ki bundan sonra üç çalışacağım. Bugüne kadar iki çalıştırıyorsam bundan sonra beş çalıştıracağım. 30 Mart günü saat 9’dan itibaren bir seferberlik ilan edeceğimi söylemiştim. 7 Haziran 2015 Pazar günü saat 19.30 kadar başım ağrıyor, kolum ağrıyor demeden gecemizi gündüzümüze katıp çalışacağız. İşimizi gücümüzü, çoluğumuzu çocuğumuzu aksatarak öyle bir süreç yaşatacağız ki Anadolu coğrafyası böyle bir süreç görmedi dedirteceğim.

‘CHP İKTİDAR OLACAK’

Bizim hedefimiz tek milletvekilliği değildir. Biz büyük ihtimalle ikinci sıradaki arkadaşımızı da parlamentoya göndereceğiz. CHP’yi Türkiye’de iktidar yapmak için çalışacağız. 2011’de 34 yıl sonra, Bolu’dan CHP adına ilk milletvekilini çıkarma mutluluğunu yaşamıştık. 7 Haziran’da iki milletvekili çıkarmış olarak Belediye önünde bayraklarımızla bulunacağız ve CHP, Türkiye’de iktidara gelmiş olacak, hep birlikte bunu kutlayacağız. Şimdiden tüm halkımızı davet ediyorum” dedi. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar