25 Ağustos 2019
  • Bolu25°C
  • İstanbul27°C
  • Ankara29°C

FİDANLARA KENDİ İSİMLERİNİ VERDİLER

Gerede Esentepe Ortaokulu 5/B sınıf öğrencileri ve Gerede Orman İşletme Müdürlüğü’nce yapılan fidan dikme töreninde 70 adet fidan, toprakla buluştu. Fidanlara öğrencilerin isimleri verildi.

Fidanlara kendi isimlerini verdiler

31 Mart 2015 Salı 09:46

 

Haber: Beyhan Bayrak

Ağaç dikme programına Gerede Deri Organize Bölge Müdürlüğü Yöneticileri  Selahattin Gürcan, Ali Sağol ve Bölge Müdürü Abdulgazi Tanbay, S.S deri Kooperafi Başkanı  Muzaffer Eryılmaz, Gerede Orman İşletme Müdür Yardımcısı Orman yüksek Mühendisi Emrah Pehlivan,  daire amirleri Okul Müdürü Mehmet Özdemir, sınıf öğretmenleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

ÖĞRENCİLER BÜYÜK BİR HEYECANLA FİDAN DİKTİLER

Fidan dikmenin çok güzel bir duygu olduğunu gören minik öğrencilerin havanın çok soğuk ve rüzgarlı olmasına rağmen fidan dikme heyecanı ise görülmeye değerdi. Okul Müdürü Mehmet Özdemir “Ağaçlar sayesinde rahat bir şekilde nefes alıyoruz. Ağaçlar bizim için her şeyimiz. Fidanları dikerek gelecekte daha yaşanılabilir bir dünya bırakmak istiyoruz ve ormanların insan hayatında büyük yararı var” diyerek, herkesi fidan dikmeye davet etti.

Özdemir, “Gerede Orman İşletme Müdürlüğü ile işbirliği içinde yaptığımız etkinlikte, öğrencilerimiz kendi adlarına fidanları diktiler. Fidanlarla beraber öğrencilerimiz de büyüyecekler. Her bir öğrencimiz diktiği fidana adlarının bulunduğu kimlik de koydular” dedi.

‘AĞAÇ SEVGİSİYLE YETİŞTİRİLİYORUZ’

Konuyla ilgili görüşlerini belirten 5/ B sınıfı öğrencisi İlayda Pehlivan, “Ağaç dikmenin ne kadar önemli olduğunu derslerimizde öğreniyoruz. Öğrenciler olarak ağaç sevgisiyle yetiştiriyoruz. Bir ağaç bir nesli kurtarır. Her bir öğrenci arkadaşımız birer ağaç dikti. Ağaç dikilen alan okulumuza çok yakın. Biz öğrenciler olarak  sene boyunca hem ağaçlarımızı ziyaret edeceğiz. Hem de onların su ve benzeri ihtiyaçlarını karşılayacağız. Kısacası ağaçlar bizlerle birlikte büyüyecekler" dedi.’

 ‘ÇEVRE BİLİNCİNİ AŞILIYORUZ

Gerede Orman İşletme Müdür Muavini Orman Yüksek Mühendisi Emrah Pehlivan ‘Her yıl  21-26 mart ayında düzenlediğimiz Ağaç Bayramı kapsamında çevre bilincini ve çevre sevgisini gelecek nesillere aşılamak için çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Ladin ve Sarıçam ağaç çeşitlerimiz olmak üzere çeşitli fidanlarımızı siz cefakar ve doğa sevgisi çocuklarımızın katkılarıyla toprakla buluşturuyoruz. Çevreye katkı sağlayacak faaliyetlerimiz devam edecek. Bizden sonraki nesillere bırakacağımız oksijen dolu alanlarımız olacak” diye konuştu. 

fidan-2.jpg

fidan-1.jpg

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.