15 Temmuz 2019
  • Bolu14°C
  • İstanbul23°C
  • Ankara20°C

BAKAN’DAN KESİNTİ AÇIKLAMASI

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Bolu da dahil olmak üzere ülkenin dört bir yanında yaşanan elektrik kesintisiyle ilgili açıklama yaptı.

Bakan’dan kesinti açıklaması

31 Mart 2015 Salı 14:57

Bakan Yıldız, kesintinin nedenin araştırıldığı belirterek, "Terör dahil her türlü ihtimali araştırıyoruz. Çökmenin nedenleri araştırılıyor. Ankara'da birçok kesime elektrik verilmeye başlandı. Kesintinin farklı sebepleri olabilir. Şu an da bizim için önemli olan şebekeyi ayağa kaldırmak ve elektriği vermek. Kesinti 10.36 itibariyle oldu, o saat arzımızın fazla talebimizin az olduğu bir zamandı. Bu yüzden enerji yetersizliği diye bir şey yok. İletim hatlarından veya başka bir şeyden meydana geldi bu araştırılıyor. Ankara'da kriz merkezimiz var gelişmeleri takip edip her bir saatte açıklama yapacağım. "Siber bir saldırı mı?" bunu söyleyemem" dedi.

İZMİR’DEKİ SANTRAL DOMİNO TESİRİ YARATTI

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, daha sonra yaptığı açıklamada ise, "İzmir tarafında özel sektöre ait bir santralin bir gerekçe ile devre dışı olduğu ve onun bir domino tesiri yaptığından bahsedildi bana ilk anda; ama bunu da teyit etmem, kesinleştirmem lazım. Aslında sistem kendi içerisinde izoledir" dedi.

TEİAŞ DA AÇIKLAMA YAPTI

TEİAŞ yetkilileri, elektrik nakil hatlarında saat 10.36'da yaşanan sorun nedeniyle birçok bölgede elektriklerin kesildiğini bildirdi. Teknik inceleme başlatıldığını belirten yetkililer, sisteme en kısa sürede elektrik verilmesi için çalışıldığını kaydettİ.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar