24 Ocak 2019
  • Bolu6°C
  • İstanbul11°C
  • Ankara6°C

BAKAN’DAN BOLU’YA TAM NOT

Bolu Bağışçılar Vakfı Genel Kurulu’na katılan Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu, Bakan Nabi Avcı’nın Bolu’daki okullarla ilgili söylediği bir gurur verici bir sözü aktardı.

Bakan’dan Bolu’ya tam not

31 Mart 2015 Salı 15:27

Haber Merkezi

Bolu Bağışçılar Vakfı 2015 yılı Olağan Genel Kurul’unda 2014 yılında yapılan faaliyetler sunulurken özellikle Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığı ile yapılan projelerin altı çizildi. Mütevelli üyelerinin yer aldığı toplantıda Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu, Okul Öncesine yönelik çağrıcı bilgiler verdi.

BOLU, TÜRKİYE ORTALAMASININ ÜSTÜNE ÇIKTI

Gündemin dilek ve temenniler bölümünde söz alan Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu, Bolu Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Okul Öncesi Eğitimdeki durumunu, okullaşma oranını bu oran ille Türkiye’ de 1. Sırayı aldığımızı rakamlarla ve istatistiki bilgilerle anlattı. “Bu başarımızın en büyük ortağı iftiharla belirtmem gerekir ki Bolu Bağışçılar Vakfı’ dır. Vakfınızın Okul Öncesi Eğitimini öncelikli görev olarak ele alıp Bolu Milli Eğitimine katkılarından müteşekkür olduğumuzu belirtmek için özel olarak geldim. Tekrar bütün mütevelli heyeti huzurunda Bolu Bağışçılar Vakfı’ na teşekkür ediyorum” dedi.

BOLU’DAKİ OKULLARI ÇOK BEĞENMİŞ

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın Bolu’daki okulları gördüğünde

‘Özel Okul’mu diye sorduğunu söyleyen Çavuşoğlu, Bakan’ın okulların mimari ve donanımsal olarak çok güzel olduğunu söylediğini de ifade etti.

Vakfın yaptığı sunumlarda 2015 yılı içinde de Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılacak/devam edecek ortak projeler hakkında bilgi verirken özellikle “Para, zaman, Enerji, Su tasarrufu Hibe Programı ” açacaklarını ve Okullarımızda Sevgi Tema’lı yarışmalar farkındalık sağlayıcı çalışmalar yapacaklarını belirttiler.

Kırsal kesimlerdeki okullara sınıf tefriş desteklerinin de devam edeceğini belirten vakıf yetkilileri “Bir Çocuk Bir Şehir ve Bolu” adlı hayırseverlik kültürünün yeni nesillere aktarılmasının amacıyla ilkokullara dağıttıkları kitap projesinin de 2015’te de Milli Eğitim Müdürlüğü paydaşlığında devam edeceğini belirttiler.

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.