24 Şubat 2019
  • Bolu0°C
  • İstanbul1°C
  • Ankara5°C

BOLU’YA 4 YENİ ÇÖP ARACI

Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Bolu'ya 4 adet yeni çöp toplama aracının ve 200 adet çöp konteynerin tahsis edildiğini söyledi.

Bolu’ya 4 yeni çöp aracı

31 Mart 2015 Salı 18:00

Haber Merkezi

Milletvekili Ercoşkun, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde yer alan İlbank Genel Müdürlüğü nezdinde İl Özel İdaresinde kullanılmak üzere 4 adet çöp toplama aracı ve 200 adet çöp konteyneri konularında girişimlerimiz olmuştu, girimlerimiz sonuç verdi ve Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın İdris Güllüce tahsis onayını verdi” ifadelerini kullandı.

200 ADET EK KONTEYNER DA VERİLİYOR

Ercoşkun, yeni araçların Bolu’ya hayırlı olmasını dileyerek, “İl Özel İdaresi tarafından köylerimizde yapılan çöp toplama çalışmalarını, yeni araçlar ile daha geniş alanlara ulaştırmamız  mümkün olacak. Ayrıca 200 ek konteyner ile de daha fazla noktada çöp toplanabilecek. Bu sayede köylerimizdeki çevre kirliliğimizin de önüne geçmiş olacağız. Bildiğiniz gibi çevreyi korumak her şeyden önce bireysel bir sorumluluktur. Çevre, bir kurum ya da kuruluşun değil, bütün insanlığın sorumlu olduğu yaşam alanıdır. Bilinçsizce etrafa attığımız plastik ürünlerin doğada 400 yıl kadar çürümeden kalabildiğini söylersek, karşı karşıya kaldığımız tehlikenin boyutlarını biraz olsun anlayabiliriz. Unutmayalım ki dünyamız bizlere çocuklarımızın emanetidir. Ve bizler de bu emaneti en iyi şekilde koruyup geleceğe bırakmalıyız” dedi.

Eğitimci –Yazar Ayşe Gülten Kırıcı,  Vali Baruş’a kendi yazmış olduğu “Büyüyen Öğrencilerimle Büyük Buluşma” kitabını imzalayarak hediye etti.

 

 

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar