22 Temmuz 2019
  • Bolu15°C
  • İstanbul24°C
  • Ankara22°C

KONYA’YA FUAR ÇIKARMASI

TÜYAP Konya Uluslararası Fuar Merkezi'nde düzenlenen13. Uluslararası Tarım, Tarımsal Mekanizasyon ve Tarla Teknolojileri Fuarına Bolu’dan 350 kişilik bir kafile katıldı.

Konya’ya fuar çıkarması

31 Mart 2015 Salı 20:35

Haber Merkezi

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün düzenlediği organizasyonla 7 araç 350 kişiden oluşan kafile İdari ve Mali İşler Şube Müdürü Ferhat Arslan, Gıda ve Yem Şube Müdürü Olgun Yazar, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Veysel Ekinci ve teknik personelden oluşan ekiple katılım gösterdi.

MEVLANA TÜRBESİNE ZİYARET

İl Müdürlüğü de önünde başlayan organizasyon geleneksel hale gelen Hz. Mevlana Celaleddin-i Rumi'nin türbesini ziyaretle başladı. Sonrasında üreticiler, hediyelik eşya vs. alırken devamında Fuar alanına geçildi. Bolu'da tarım ve hayvancılığın daha iyi seviyelere gelmesi, yaygınlaştırılması ve tarımla uğraşan çiftçilerin, hayvancılık sektörünün, sektördeki gelişmeleri, makina ve teçhizatlarını yakından takip etmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen tarım fuarı gezisi üreticilerimiz tarafından memnuniyetle ve ilgiyle karşılandı. Fuar alanını ve sergilenen ürünleri inceleyen Bolulu üreticiler, yetkili ve uzman ağızdan bilgi alma fırsatı bulurken işletmesi için gerekli alet ekipmanı da edinme şansı buldu.

ÜRETİCİLER YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ

Fuara olan ilgi ve katılımın memnuniyet verici olduğunu belirten İl Müdürü İsmail Taş, “Ürünlerini daha geniş bir kitleye tanıtmak ve pazar payınızı arttırmak isteyen çiftçilerimizin, tarımsal üretimde verimlilik ve kaliteyi, önemli ölçüde etkileyen, modern alet ve makina ile diğer tarımsal girdilerin sergilendiği, bilgi alışverişi imkânının elde edileceği tarım fuarında, yeni teknoloji ürünü traktörler, biçer döverler, toprak işleme, ekim dikim makinaları, modern sulama aletleri, makina ve ekipmanları, hayvancılıkla ilgili modern ekipmanları, tohum, yem ve katkı maddeleri, ilaç, gübre, alet ve ekipmanları, diğer tarımsal alet ekipmanları görme değerlendirme alım ve satım imkânları da oluşacaktır. İl müdürlüğümüz olarak üreticimizin insanımızın isteği doğrultusunda organizasyonlarımız devam edecektir” ifadelerini kullandı.

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.