20 Mart 2019
  • Bolu12°C
  • İstanbul12°C
  • Ankara15°C

‘VALİ BEY İNŞALLAH SESİMİZİ DUYAR’

Gölyüzü Mahallesi’nde yapılan Aile Sağlığı Merkezi, yüklenici firmaya verilen sürede tamamlanmadı.3 ay önce bitirilmesi gereken Aile Sağlığı Merkezinin halen bitirilememiş olması, mahalle halkının da tepkisine yol açtı.

‘Vali Bey inşallah sesimizi duyar’

31 Mart 2015 Salı 20:42

Haber: Özge Elçi

Gölyüzü Mahallesi’nde, Sağlık Meslek Lisesi’nin yan tarafından bulunan ve Bolu’nun en fazla hasta kabul eden sağlık ocaklarından olan Bolu Merkez 1 Nolu Sağlık Ocağının, fiziki yetersizlik nedeniyle yeniden yapılmasına karar verilmiş ve önceki yıl ihaleye çıkartılmıştı. ‘Gölyüzü 5-6 Hekimlik Aile Sağlığı Merkezi’ ismiyle yapımına başlayan işin teslim tarihi, 2014 yılının Aralık ayı olarak belirlendi. Fakat yüklenici firma, işi teslim tarihine kadar bitiremedi. Firmaya işin yapımı için kanunen ek süre verilirken teslim tarihi 23 Haziran 2015 olarak belirlendi.

NEDEN UZADIĞI BELİRSİZ

Bolu’nun en kalabalık mahallelerinden olan Gölyüzü Mahallesi sakinleri ve çevredeki bazı mahallelerin de kullandığı, eski ismiyle sağlık ocağının tamamlanamaması nedeniyle vatandaşlar, farklı mahallelerdeki aile sağlığı merkezlerine gitmek zorunda kalıyorlar. Çevredeki vatandaşlar ve esnaflar da bir türlü bitmeyen inşaattaki seslerden şikayetçi olduklarını dile getiriyorlar.

Yetkililer, aile sağlığı merkezinin uzama sebebine ilişkin “Firmaların işin uzatılmasıyla ilgili kanunların verdiği haklar” olarak açıklama yaparken net bir bilgi verilmedi.

İKİ YILDIR MAĞDURUZ

İlimizin en kalabalık mahallelerinden birisi olan Gölyüzü Mahallesinin birinci basamak sağlık hizmeti veren yegane kurumu olan Mahalle Aile Sağlığı Merkezinin iki yıldır süren inşaatından en çok mağdur olan kişiler ise bölgenin yaşlı sakinleri. Mahalle yaşlıları, “Doktorlarımız her biri bir yerde ve sık sık yer değiştirmekte. Biz bir gittiğimiz doktoru bir diğer gidişimizde yerinde bulamıyoruz. Şu sağlık ocağımız bitirilsin de bizde rahat edelim. Vali bey inşallah sesimizi duyar” dediler.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar