19 Ağustos 2019
  • Bolu12°C
  • İstanbul19°C
  • Ankara13°C

‘SEÇİM ÖNCESİ DÜĞMEYE BASTILAR’

Ak Parti Milletvekili Aday Adayı Doç. Dr. Ferudun Kaya, Çağlayan adliyesindeki saldırıyla ilgili, Türkiye’nin büyümesini engellemek isteyen güçleri işaret ederek “Seçim öncesi düğmeye basıldı” diye konuştu.

‘Seçim öncesi düğmeye bastılar’

01 Nisan 2015 Çarşamba 19:20

Haber Merkezi

Kaya, İstanbul Adalet Sarayı'ndaki rehine operasyonunda şehit olan savcı Mehmet Selim Kiraz’a Allah'tan rahmet diledi. Kaya, saldırıda dış güçlere işaret ederek “Türkiye ekonomisi büyüdükçe dış güçler içerideki işbirlikçileri ile birlik ve beraberliğimizi bozmak için tüm güçleri ile uğraşıyorlar. Haince yapılan bu eylem Türkiye’nin büyümesine istikrarına karşı yapılan bir eylemdir. Bu eylem üst akıl işidir, gerek dışarıdaki gerekse içerideki işbirlikçileri ile yapılmıştır” dedi.

‘MİLLETİN ÖNÜNDE HESAP VERECEKLER’

Seçim öncesi düğmeye basıldığının altını çizen Kaya, “Yine ülkemiz zor bir sınavdan geçmektedir. Gün birlik zamanıdır. Şer odaklarının hedefleri istikrarın kalesi olan AK Parti’ye hasar vermektir. Türkiye ne zaman büyük hedefler belirlemişse ya eylem ya terörist saldırı ile içine kapanması sağlanmıştır. Bu millet var olacak, bu al bayrak ebediyen göklerde dalgalanacaktır. Türkiye’nin huzurunu bozmak isteyenler er ya da geç hesap verecektir. Bu haince saldırıdan medet umanlar, bu milletin önünde bu adaletin önünde hesap verecekler” diye konuştu.

BÜYÜME RAKAMLARINI VERDİ

Finans doçenti olan Kaya, bu eylemin arkasında yatan nedenin büyüme rakamları olduğunu söyleyerek sayısal verileri de kamuoyuyla paylaştı. Kaya,

“Türkiye ekonomisi 2014 yılında yüzde 2,9 büyümüştür. Türkiye ekonomisi, 2014'ün son çeyreğinde yakalanan 2,6'lık büyüme ile üst üste 21 çeyrek büyümüştür. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), verilerine göre üretim yöntemiyle Gayri Safi Yurtiçi Hasıla, 2014'te bir önceki yıla göre cari fiyatlarla yüzde 11,6 artışla 1 trilyon 749 milyar 782 milyon lira olmuştur.

Sanayi sektörünü oluşturan faaliyetlerin toplam katma değeri, 2014'te bir önceki yıla göre cari fiyatlarla yüzde 14,1’lik artışla 421 milyar 342 milyon liraya yükselmiştir. Hizmet sektörünü oluşturan faaliyetlerin toplam katma değeri, 2014 yılında bir önceki yıla göre cari fiyatlarla yüzde 11,8’lik artışla 1 trilyon 9 milyar 804 milyon liraya çıkmıştır. İşte hedef dünya lideri olmaya aday 2023, 2071 hedefleri olan ülkemizdeki birlik ve beraberliğedir” ifadelerini kullandı. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar