23 Temmuz 2019
  • Bolu15°C
  • İstanbul22°C
  • Ankara18°C

GEREDE'DE 2.SIRA HEYECANI

Ak Parti’de 7 Haziran seçimleri öncesi Bolu Milletvekili Adaylığı 2. sıra için üç isim yarışıyor.

Gerede'de 2.Sıra Heyecanı

01 Nisan 2015 Çarşamba 18:47

Bilindiği gibi tüm partiler önceki seçimlerde görüldüğü gibi ikinci sırayı Gerede kontenjanına ayırıyor. Özellikle CHP’de Geredeli aday adayı Yusuf Renkli’nin ön seçimde 2. sıraya gelmesinden sonra , Ak Parti’de de bu bölgeden bir adayın 2.sıraya konulması kesinleşti.

Son kararı üst kurul ve Genel Başkan verecek
            Ak Partide 2. sıra için Milletvekili Fehmi Küpçü, Geredede 3 dönem Belediye Başkanlığı yapan Ömer Baygın ve Prof. Ali Coşkun yarışıyor. Bu üç isimden birisinin Gerede-Yeniçağa-Mengen- Dörtdivan bölgesinin adayı olarak Genel Başkan Davutoğlu başkanlığındaki üst kurul tarafından belirlenmesi bekleniyor. Bu üç aday arasında Ömer Baygın ismi diğer iki adaya göre ön plana çıkıyor.

Fehmi Küpçü geçen 4 yılı iyi değerlendiremedi

Milletvekili Fehmi Küpçü’nün , Ak Parti Genel Sekreteri Haluk İpek’in çok yakın akrabası olduğu için Milletvekili oldu şeklinde bir algı var. Aday adaylığı sürecinde Bolu ve ilçelerine hiç gelmemesi,Ak Parti teşkilatlarıyla çok az nerdeyse hiç bağlantıya geçmemesi ve STK yoklamalarında bile yer alma gereği duymaması torpil iddialarını güçlendiriyor. Ayrıca, Gülen cemaatine mensup birçok ismin Ak Parti Gerede ilçe teşkilatlarında görev aldığı iddiası da Fehmi Küpçü’ye olumsuz olarak yansıyor ve Hükümetin çok hassas olduğu paralel örgüt ile mücadele konusundaki tavrı sebebiyle şansı zayıflamış gözüküyor.

Ali Coşkun ise bu süreçte kendini tanıtmak için çok çalıştı ama yerel basına karşı olan duyarsızlığı sebebiyle yeterli oldu mu bilinmiyor.17-25 Aralık operasyonlarından sonra,Sağlık Bakanlığındaki Genel Müdürlük görevinden alınması cemaat ile bağlantısı mı var sorusunu akla getiriyor. Aday olmadan önce Bolu’ya uğramamış olması, broşürlerinde Gerede doğumlu olduğunu gizlemesi de seçmenler tarafından olumsuz karşılanıyor.

Ömer Baygın öne çıkıyor
             Fehmi Küpçü ve Ali Coşkun’un handikaplarına karşılık,Ömer Baygın’ın kamuoyunda olumsuz bir yanının konuşulmaması ve Ak Parti Genel Merkezi tarafından güvenilirliği çok önemli bir gelişme olmadığı takdirde Ak Parti Bolu Milletvekili Aday listesinde 2. sıra için en güçlü aday olarak Ömer Baygın ismini öne çıkarıyor.          

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar