20 Ağustos 2019
  • Bolu14°C
  • İstanbul21°C
  • Ankara18°C

SAVCI KİRAZ’A DUYGUSAL VEDA

Hukukçular Derneği Bolu İl Temsilsici Av. Fikret Çıracı, makamında rehin alınan ve hayatını kaybeden Savcı Kiraz’ı rahmetle andı. Çıracı, savcıların yaşadığı zorluklara da değindi.

Savcı Kiraz’a duygusal veda

01 Nisan 2015 Çarşamba 22:30

Haber: Beyhan Bayrak

Çıracı, savcıların önemine ve yaşadığı zorluklara değinerek “Bazen kızarız. Bazen Savcı yanlış istedi, yanlış uyguladı kolaycılığına kaçarız.

Bizi dinlemedi deriz. Öyle değildir aslında işin aslı. Neciymiş nereleymiş diye sorarlar. Safça cevaplar veririz. Oysa onlar: Bizi dinler, bazen bizim bile bilmediğimiz görmediğimiz haklarımızı bilirler-bulurlar. Olmayacak taleplerimizi okur-inceler ve de cevap verirler.

Hiç de önemli değildir aslında neci ve nereli olduğu ve neye tapıp-tapmadığı.

Misal ben: Onlarca sınav geçmesine rağmen bir kez bile sınava girmiş değilim. Hatta düşünmüş bile değilim ve benim için hiçbir zaman ideal olmamıştır ne Savcılık ne hakimlik. Çünkü ben uzak diyarlarda, şehir şehir dolaşarak, 6 metrekare odada, lojman hapishanelerinde, her teftişi gözleyerek, her an baskıyla, her an vicdan muhasebesiyle yaşamaya cesaret edemezdim.

Kolay değildir 3 kuruş maaşa şehir şehir dolaşmak. Gece ve gündüzü birleştirmek. Lojman hayatına mahkum olmak. Saatlerce dinlemek, saatlerce incelemek, saatlerce yazmak, saatlerce Türk milleti adına karar vermek. En önemlisi adil olmak” diye konuştu.

Çıracı, son olarak şunları söyledi; “Vurulan Savcı değildir. Vurulan Adalettir. Devlettir. Türk Milletidir. Mehmet Selim Kiraz şehittir. Güle güle Savcım.”

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.