27 Haziran 2019
  • Bolu19°C
  • İstanbul25°C
  • Ankara22°C

MECLİS’TE NİSAN MESAİSİ

İl Genel Meclisi Nisan Ayı toplantıları 6 Nisan Pazartesi günü başlıyor. Hafta boyunca Bolu ve ilçeleri ile ilgili önemli konuların ele alınacağı toplantılar hafta boyunca devam edecek.

Meclis’te Nisan mesaisi

02 Nisan 2015 Perşembe 13:41

Haber Merkezi

Yaşar Yüceer Başkanlığında gerçekleşecek İl Genel Meclisi Nisan ayı toplantılarının Pazartesi günü gerçekleşecek ilk oturumunda 2015 Yılı İl Özel İdare bütçesinde bulunan 200.000 TL.lik ödenek ile bir adet ambulans satın alınmasına ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonundan gelen rapor görüşülecek. Ardından İl Özel İdaresinin 2014 yılı gelir – giderleri ile hesap işlemlerinin denetimi ile ilgili Denetim Komisyonunca hazırlanan rapor meclisin bilgisine sunulacak. Toplantıda ayrıca Merkez ilçe Gövem köyü Hanyeri mahallesine içme ve kullanma suyu tahsisinin yapılması talebi, Mudurnu İlçesi Yeniceşeyhler köyüne içme ve kullanma suyu tahsisinin yapılması talebi ve Seben İlçesi, Kesenözü köyüne içme ve kullanma suyu tahsisinin yapılması talebi konuları ele alınacak.

07 NİSAN SALI

Salı günü gerçekleşecek toplantıda da Göynük ilçesi Çatacık köyü, Merkez mahallesine içme ve kullanma suyu tahsisi ile ilgili Çevre ve Sağlık Komisyonundan gelen rapor görüşülüp karara bağlanacak. Seben ilçesi Nimetli köyü Bekirfakılar ve Denizler mahallelerine içme ve kullanma suyu tahsisi ile ilgili Çevre ve Sağlık Komisyonundan gelen raporu ele alacak olan meclis üyeleri mülkiyeti İl Özel İdaresine ait Merkez ilçe Tabaklar Mahallesi, İstanbul Caddesi üzerinde bulunan ve halen 50. Yıl İlkokulu binası inşaatı devam eden 4.166 m2.lik taşınmazın ‘Temel Eğitim Okul Alanı’ olarak Milli Eğitim Bakanlığına tahsis edilmesine ilişkin  Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu, İmar ve Bayındırlık Komisyonundan gelen raporları görüşerek karara bağlayacak. Toplantıda ayrıca Bolu İl Özel İdaresinin 2015 yılı programında Merkez ve İlçelerdeki yapımına karar verilen sıcak asfalt kaplama işlerinin yapımında hazırlanacak protokollerin 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 64. Maddesi (a) bendi uyarınca İl Genel Meclisince karara bağlanması ve Bolu İl Özel İdaresi adına Vali Aydın Baruş’a yetki verilmesi talebi görüşülecek.

08 NİSAN ÇARŞAMBA

İl Genel Meclisi Nisan Ayı toplantılarının Çarşamba günü gerçekleşecek oturumunda ise Merkez ilçe Saçcılar köyü Iğdır mahallesine içme ve kullanma suyu tahsisi ile ilgili Çevre ve Sağlık Komisyonundan gelen rapor görüşülecek. Merkez ilçe Taşoluk köyüne içme ve kullanma suyu tahsisi ile ilgili Çevre ve Sağlık Komisyonundan gelen raporun görüşülmesinin ardından Göynük ilçesi Umurlar köyü, Merkez mahallesine içme ve kullanma suyu tahsisi ile ilgili Çevre ve Sağlık Komisyonundan gelen rapor görüşülecek. 2015 Yılı İl Özel İdare bütçesinde İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü kısmında bulunan ödenekler arasında aktarma yapılması ile aktarılan bu ödenekler ile aynı Müdürlüğe 6 adet hizmet aracı satın alınmasına ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonundan gelen rapor da bu toplantıda görüşülüp karara bağlanacak.

 

09 NİSAN PERŞEMBE

Perşembe günü de ilk olarak Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğünce hazırlanan Bolu İl Özel İdaresi İçme Suları Yönetmeliği, Köylere Yapılacak Yardımların İlke ve Esaslarını Gösterir Yönetmelik ile Kanalizasyon Tesisleri Yapımı Bakım-Onarımı ve İşletilmesine Dair Yönetmeliğin Plan ve Bütçe Komisyonu, Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu, İmar ve Bayındırlık Komisyonu ve Çevre ve Sağlık Komisyonundan gelen raporlar görüşülüp karara bağlanacak. Yeniçağa İlçesi, Örencik köyü hudutlarında tapunun 1 pafta, 541,542,548,555  ve 1059 parsel nolu taşınmazlar için Tarımsal ve Hayvancılık Tesis Alanı  amaçlı  hazırlanan 1/1000 ölçekli uygulamalı imar planının onanmasına ilişkin ilgili  İmar ve Bayındırlık Komisyonundan gelecek raporun da görüşüleceği toplantıda son olarak mülkiyeti İl Özel İdaresine ait Gerede İlçesi Demirciler Mahallesinde bulunan 394 ada, 18 parsel nosunda kayıtlı 1075,15m2.Lik taşınmazın içinde bulunduğu alana Adalet Bakanlığınca Ceza evi ve ek binaları yapılacağından söz konusu taşınmazın Gerede Belediyesine bedelsiz  tahsisinin yapılması ile ilgili  İmar ve Bayındırlık Komisyonundan gelen rapor görüşülecek.

10 NİSAN CUMA

Hafta boyunca devam edecek olan İl Genel Meclisi Nisan Ayı toplantılarının Cuma günü gerçekleşecek son oturumunda İl Encümenine ve ihtisas komisyonlarına üye seçimi yapılması ile toplantılar sona erecek.

 

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.