24 Şubat 2019
  • Bolu0°C
  • İstanbul1°C
  • Ankara5°C

BİLİM KOLEJİ’NDEN İKİ MÜJDE

“Geleceğimiz Bilim”de sloganıyla yola çıkan Bolu Bilim Koleji Müdürü Tahsin Demirel, bursluluk sınavı sonucunda burs hakkı kazanan 56 öğrencinin belirlendiğini söyledi. Demirel, önümüzdeki yıl da lise binasının hizmete başlayacağını ifade etti.

Bilim Koleji’nden iki müjde

02 Nisan 2015 Perşembe 15:26

Haber: Beyhan Bayrak

Okul Müdürü Tahsin Demirel, bursluluk sınavlarıyla ilgili bilgi vererek “‘Geleceğimiz Bilim’de!” sloganıyla çıktığımız yolda Bilim Koleji olarak Bolu’da özel okullar arasında bir ilk olan bursluluk sınavımızı gerçekleştirdik. Velilerin ve öğrencilerin ilgileri oldukça güzeldi.

VELİLER ÇOK MEMNUN KALDI

Katılım yoğundu, öyle ki salonlarımızda boş yer kalmadı. Bolu Bilim Koleji olarak bu durum bizleri mutlu etti. Veliler, çocuklarını beklerlerken okulu gezme fırsatı yakaladılar. Görevli arkadaşlarımızla okul içi ve dışında inceleme fırsatı yakalayan velilerimiz, okulun fiziki yapısının Bolu için bir ilk ve ayrıcalık olduğunu belirttiler” diye konuştu.

Sınav sonuçlarının 1 Nisan Çarşamba günü açıklanmasıyla birlikte analizli sınav sonuç belgelerinin velilere elden teslim edildiğini söyleyen Demirel, “Burs imkânından yararlanacak olan 56 öğrencimiz belirlenmiş oldu. Sonuçlardan memnun olan velilerimiz, böyle bir imkanı sağladığı için Bolu Bilim Kolejini teşekkürlerini bildirmeleri bizlerin de doğru yolda ilerlediğimizi kanıtı ve göstergesidir” ifadelerini kullandı.

BURS HAKKI KAZANAN 56 ÖĞRENCİ BELLİ OLDU

Demirel, açıklamalarının devamında Bilim Koleji ile bilgiler vererek şunları söyledi; “Okulumuz 10 bin metrekare alana kurulu tenis kortu, basketbol sahası, voleybol sahası ve yüzme havuzu gibi sportif faaliyetlerin yapılacağı alanları da içinde barındıran bir eğitim kampüsü olarak inşa edildi. Bu alanlar, tamamıyla öğrencilerimizin kullanımına hazır hale getirilerek dershane mantığıyla değil kullanabilecekleri alan üzerine inşa edildi.

Projeler kapsamında bu alanlarımızın inşaatları sırasıyla tamamlanmaktadır. 2015 – 2016 eğitim öğretim yılını hazır olacak olan bu alanlarımız öğrencilerimizin hayatı okulda öğrenme fırsatları için büyük bir önem taşımaktadır.

OKULUN HEM FİZİKİ HEM DE EĞİTİM İMKANLARINI ANLATTI

Okulumuz fiziki yapısı dışında eğitim konusunda da Bolu’da ilklere imza atmak üzere yola çıktı. Yabancı dil konusunda benimsemiş olduğumuz model

öğrencilerimizin gireceği sınavlarda ekstradan çalışma yapmasına gerek

kalmadan başarabileceği bir programdır.

Öğrencilerimiz anasınıfından başlayarak, yarım gün İngilizce yarım gün

Türkçe olmak üzere hem kendi ana dillerini öğrenecek hem de İngilizce

konusunda sarmal olarak kendini en üst seviyede yetiştirme fırsatı

yakalayacaklardır. Ayrıca 8. Sınıf öğrencilerimize Milli Eğitim

müfredatı uygularken bunun yanında TEOG çalışmalarına özel bir zaman

ayıracağız. Bu konuda hem kadro olarak hem de fiziki ortam olarak biz

hazırız.

ÖNÜMÜZDEKİ YIL LİSE BİNASI DA HİZMETE GİRİYOR

Bir de şunu müjdelemek isterim ki 2015 – 2016 eğitim öğretim

yılında lise binamızı da hizmete açıyoruz. Lisede 12. Sınıflarımıza YGS

ve LYS de bir sınav programı uygulayacağımızı ve Bolu’daki seçkin

öğretmenlerle üniversite yolunun Bolu Bilim Koleji’nden geçeceğini

özellikle vurgulamak isterim. Başta da söylediğim gibi ‘Geleceğimiz Bilim’de’ sloganıyla çıktığımız bu yolda emin adımlarla ve Bolu halkını arkamıza alarak

ilerleyeceğiz.”

 

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar