22 Temmuz 2019
  • Bolu25°C
  • İstanbul29°C
  • Ankara26°C

BU TARTIŞMA BURADA BİTMEZ!

MHP İl Başkanı Mehmet Aydın’ın, partinin bazı milletvekili aday adaylarının istifasına ilişkin yaptığı açıklamalara Fikret Yılmaz’dan açıklama geldi. Adaylığını geri çeken Yılmaz, Aydın’ın söylediği “Bütün adaylara eşitiz” ifadelerini fotoğraflarla yanıtl

Bu tartışma burada bitmez!

02 Nisan 2015 Perşembe 20:30

Haber: Özge ELÇİ

MHP’de Milletvekili aday adaylığından geri çekilmesi hakkında hem memurluğa geri dönecek olması hem de partisine zarar vermemek adına açıklama yapmak istemediğini daha önce ifade eden Fikret Yılmaz, MHP İl Başkanı Mehmet Aydın’ın açıklamalarının ardından bu kararını bozarak Bolu Gündem’e özel bir değerlendirmede bulundu. 

İL BAŞKANI AÇIKLAMA YAPARAK ‘EŞİT MESAFEDEYİZ’ DEMİŞTİ

Adaylığını geri çeken bir başka isim Hasan Dinç’in, İl Başkanı ve Merkez İlçe Başkanının özellikle bir adaya destek verdiği ve ayrıcalıklı davrandığını iddia etmesinin ardından MHP İl Başkanı Mehmet Aydın, “Bütün adaylarımıza aynı mesafedeyiz” açıklaması yapmıştı.

Aydın’ın bu açıklamalarına yanıt veren Yılmaz, “Partimizi yıpratmama adına ve kamu görevime döneceğim için basın açıklaması yapmak istemedim. Fakat görüyorum ki hakkımda asılsız iddialar ortaya atılmış. Bu duruma sessiz kalamazdım. Milletvekili adayı gösterilmesem dahi partim için sonuna kadar çalışacağımı taahhüt etmiştim; tabi ki eşit koşullarda ve tarafsız kalınması halinde” diye konuştu.

‘BU FOTOĞRAFLAR GÖSTERİYOR’

İl Başkanı Mehmet Aydın’ın basın toplantısında kullandığı ifadelerini hatırlatan Yılmaz, “Aydın, ‘Milliyetçi Hareket Partisi Bolu il Teşkilatı olarak bütün adaylarımıza aynı mesafede olduğumuzu öncelikle camiamıza ve kamuoyuna duyurduk’ demiş; fakat uygulamada tarafsız kalamamıştır. Bu fotoğraflar göstermektedir ki, hiç bir şey söylenilmese dahi; il yönetimi ve merkez ilçe yönetiminin adayı bellidir. Hâlâ, bütün adaylara aynı mesafede olduğunu düşünmekte midir?” diye konuştu.

Aydın’ın “Milliyetçi Hareket Partisi’nden önüne gelen aday adayı olamaz” ifadeleri için de Yılmaz, “Buna ne kendisi karar verebilir ne de gücü yeter. Kimin milletvekili adayı olabileceğini, kanunlar açıkça belirtmiştir. Geçmişi temiz ve davasını en iyi şekilde temsil edecek bir adaydım” yanıtını verdi. MHP Milletvekili Aday Adayı Ferhat Bağcı’nın istifa etmediğine ilişkin ifadelere de cevap veren Yılmaz, “Kendisi, önce aday adaylığını çekmiş; fakat bilinmeyen bir nedenden ötürü iradesi birileri tarafından değiştirilmiş bir aday adaylığını onaylamakta mıdır?” dedi.

 

SABOTE AÇIKLAMASINA DA YANIT VERDİ

Yılmaz, Aydın’ın açıklamalarına verdi yanıtlara şu şekilde devam etti; “Aydın, ‘Bizim yolumuz dikenlidir. Ayağını seven bizimle gelmesin’ demiş. Kendisi rahat rahat uyurken; ben, vatanımı hainlerden korumak için Hakkari’nin üs bölgelerini karış karış gezmekteydim. Ayaklarım defalarca dikenlere basmış ve vatan sevgisiyle yaralarım, çabucak iyileşmiştir. Fikret Yılmaz bugünlere kolay gelmemiştir.

Milletvekili aday adaylığından çekilme sebeplerimin, Değerli Hocamız Hasan Dinç Bey’le aynı olduğunu iddia etmiş, kendisini ispata davet ediyorum.

Son olarak  ‘Seçimi sabote ettirmeyeceğime yemin ediyorum’ demiş. Aday adaylığı sürecini sabote eden kendisidir. Tarafsız kalacağına yemin etseydi daha anlamlı olurdu, diye düşünüyorum. Eleştirilerim, görüldüğü gibi kurumsal olarak MHP’ye değil, sorumsuz yöneticileredir. Ben dahil şahısların hiçbir önemi yoktur. Gençlik yıllarımdan beri gönül verdiğim partime zarar vermemek için daha fazla konuşmak istemiyorum.

MHP Milletvekili aday adaylığım sürecinde bana destek olan tüm dava arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Ne mutlu Türk’üm diyene!”

qqq-(2)-006.jpg

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar