16 Haziran 2019
  • Bolu16°C
  • İstanbul25°C
  • Ankara23°C

DERİCİLER KURA ÇEKTİ

Gerede Deri Organize Sanayi Bölgesi’ne taşınacak olan deri sanayilerinin parsel kuraları çekildi. Yapılan kurada Deri Organize Sanayi Bölgesi’nde arsaları bulunan 126 işletmeci, noter huzurunda kuraları çekerek yerlerini belirledi.

Dericiler kura çekti

03 Nisan 2015 Cuma 12:00

Haber Merkezi

Gerede Deri İhtisas Bölgesi için sanayicilerin yer belirleme kura töreni Gerede Ticaret ve Sanayi Odası'nda yapıldı. Kura törenine Vali Aydın Baruş, Gerede Kaymakamı Arslan Yurt, Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, Gerede Belediyesi eski Başkanı Ömer Baygın, Gerede Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ersin Kaşka ile kura çekecek olan sanayiciler katıldı.

ÇOK SAYIDA KİŞİ KATILDI

Gerede Deri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Yönetim kurulu Üyesi Selahattin Gürcan, Gerede TSO Başkanı Ersin Kaşka ve Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar 1997 yılından bu yana dericilik sektörü ve sanayi alanı için yapılan çalışmalardan bahsettiler ve yeni bölgenin Gerede, Bolu ve ülke ekonomisine hayırlar getirmesinin temenni ettiler.

GELEMEYEN BİR DERİCİNİN YERİNE KURAYI VALİ ÇEKTİ

Daha sonra bir konuşma yapan Vali Baruş, konuşmasına Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz’a Allah’tan rahmet, ailesine başsağlığı dileyerek başladı. Baruş,  deri sanayinin Gerede için ne kadar önemli olduğunu ifade ederek “Türkiye'nin kalkınması sizler gibi değerli üreticilerimizin çabaları ile mümkün olacak. Çünkü kalkınma yerelden başlar. Bunun için sizin yıllardır verdiğiniz bu çabaları çok değerli buluyorum. İnşallah arsalarınızı aldıktan sonra tesislerinizin yapımı için devletimizin vereceği hibe ve destekler konusunda da her zaman yardımcı olmaya çalışacağız. Ben, tüm sanayicilerimizin yapacağı yeni tesislerin ve yeni tesisler neticesinde sağlayacakları üretimin Gerede’mize, Bolu’muza ve Ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah kazançlı işleriniz olur” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından noter eşliğinde Gerede Deri Sanayicilerinin Deri İhtisas Bölgesindeki yerleri belirlendi. Kura çekimini her sanayici kendisi yaparken, gelmeyen bir kişinin kurasını ise alkışlar eşliğinde Vali Aydın Baruş çekti.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.