25 Mart 2019
  • Bolu-4°C
  • İstanbul7°C
  • Ankara-2°C

MAZLUMDER SEFERBER OLDU

Bolu T Tipi Yüksek Güvenlikli Ceza Evinde hükümlü bulunan Rıdvan Çağrıcı, çeşitli kişi ve kurumların çalışmaları ile 3 Nisan 2015 tarihinde serbest bırakıldı. Çağrıcı için Mazlumder adeta seferber oldu.

Mazlumder seferber oldu

05 Nisan 2015 Pazar 09:51

Haber; Adem GÜLER

Bolu t Tipi Cezaevi’nde tutulan ve 29 yıl hapis yatan, Denetimli Serbestlik kapsamında 25 Aralık 2014 itibariyle salıverilmesi gerekirken, 99 gündür fazladan cezaevinde tutulmaya devam edilen Rıdvan Çağrıcı, içerisinde Mazlumder Cezaevi Komisyonu’nun da bulunduğu çeşitli kişi ve kurumların çalışmaları ile 3 Nisan 2015 tarihinde serbest bırakıldı. Daha önceki hukuksuz kararından dönen Bolu F Tipi Cezaevi idaresi, ikinci defa verilen dilekçeyi kabul edip, Çağrıcı’yı Bolu Açık Cezaevi’ne sevk etti. Bu sevk üzerine Çağrıcı’nın avukatları Av. Mehmet Okatan ve Av. Mehmet Alagöz ile Mazlumder Cezaevi Komisyonu Başkanı Av. Kaya Kartal Bolu’ya giderek adliye ve cezaevi işlemlerini hızlandırdı ve neticede Rıdvan Çağrıcı nihayet tahliye edildi. 23 Mart 2015 tarihinde Mazlumder İstanbul Şubesi’nde yapılan basın toplantısında, 46 yıllık ömrünün 29 yılını cezaevinde geçirmesine rağmen cezaevi idaresinin hukuksuz kararıyla tahliye edilmeyen Rıdvan Çağrıcı’nın cezaevine giriş süreci ve dava ile ilgili bilgiler verilmiş ve Çağrıcı için hem tahliye hem de haklarının iadesi talebinde bulunulmuştu.

Daha sonra bir taraftan konu sosyal medyada işlenirken diğer taraftan Mazlumder Cezaevi Komisyonu tarafından bir imza kampanyası başlatılmıştı.

mazlumder-seferber-oldu-(2).jpg

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.