20 Temmuz 2019
  • Bolu24°C
  • İstanbul27°C
  • Ankara29°C

ERCOŞKUN’DAN AVUKATLAR GÜNÜ MESAJI

Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, 5 Nisan Avukatlar Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Ercoşkun’dan Avukatlar Günü mesajı

05 Nisan 2015 Pazar 11:42

Çağlayan Adliyesi’nde görevi başında şehit edilen Savcı Mehmet Selim Kiraz’a yapılan saldırıyı en ağır şekilde kınadığını belirten Ercoşkun,  mesajına şu şekilde devam etti.

Milletvekili Ercoşkun; “Öncelikle görevini layıkıyla, büyük bir gayretle yaparken menfur bir saldırı ile odasında şehit edilen savcımız Mehmet Selim Kiraz’a Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına, tüm hukuk camiasına, ülkemize başsağlığı ve sabır diliyorum.”

Ercoşkun, mesajına şu sözlerle devam etti; “Değerli avukatlarımız temel hak ve özgürlüklerimizin savunulmasını ve yargı önünde en iyi şekilde temsil edilmemizi sağlayarak adaletin yerini bulması adına çok önemli bir görevi ifa etmektedir. Buna bağlı olarak toplumun huzur ve refahının sağlanmasını da sağlayan avukatlarımız, meslekleri gereği koşullar ne kadar zor olursa olsun haklının ortaya çıkartılması için üstün gayret ile çalışmaktadırlar. Hukuk sistemimizde savunma hakkının uygulayıcısı ve çağdaş hukuk sistemimizin ayrılmaz öğesi olan avukatlarımızın çalışma ortamlarının daha etkin ve işlevsel hale getirilmesi için yapılan çalışmalar yargının gücünü ve güvenirliliğini artıracaktır. Savunma hakkı olmadan bir yargı süreci mümkün değildir. Kamu vicdanını ve adaletin sağlanması, toplumsal ilişkilerde karşılaşılan sorunların giderilmesi için, kurumlarımız ve vatandaşlarımız adına hassasiyetle görevlerini yerine getiren tüm avukatlarımızın 5 Nisan Avukatlar Günü’nü kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim.” 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.