19 Temmuz 2019
  • Bolu26°C
  • İstanbul28°C
  • Ankara27°C

DIŞ TİCARETE DEVLET DESTEĞİ

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Ekonomi Bakanlığı ve İstanbul İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği işbirliğinde gerçekleştirilen “Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri” Oda’da gerçekleştirildi.

Dış ticarete devlet desteği

05 Nisan 2015 Pazar 16:00

Haber Merkezi

Bolu TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Lebibe Özçağlar ve üye firma temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen seminerde Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü Şube Müdürü Hakan Murat Önder tarafından “İhracat Mevzuatı / Dahilde ve Hariçte İşleme Rejimleri” ile ilgili bilgiler verildi.

BAKANLIKTAN YETKİLİLER KATILDI

İhracatta sağlanan devlet yardımları bölümünde ise Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü İhracatı Geliştirme Uzmanı Erkan Salur tarafından katılımcılara Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi, Pazar Araştırması ve Pazara Giriş Desteği, Pazara Giriş Belgelerinin Desteklenmesi, Türk Ürünlerinin Yurtdışında Markalaşması, Türk Malı İmajının Yerleştirilmesi ve TURQUALITY’nin Desteklenmesi ile Yurt Dışı Birim, Marka ve Tasarım Destekleri, Yurt Dışında Gerçekleştirilen Fuar Katılımlarının Desteklenmesi başlıklarında bilgiler aktarıldı.

Son olarak Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü Şube Müdürü Mehmet Tayfun Gülle tarafından “İş Dünyası İçin Ticari Bilgiye Erişim” konulu bir sunum gerçekleştirildi. Seminer programı yapılan soru-cevap oturumuyla sona erdi.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.