22 Temmuz 2019
  • Bolu18°C
  • İstanbul25°C
  • Ankara24°C

AVUKATLAR TARİHİ MİTİNGDE BULUŞTU

“Türkiye Adaletini Arıyor” ismiyle Bursa’da düzenlenen ve binlerce avukatın katıldığı tarihi mitinge, Bolu Barosu Başkanı Av. Ferit Atalay ve çok sayıda Avukat da katıldı.

Avukatlar tarihi mitingde buluştu

05 Nisan 2015 Pazar 17:00

Haber Merkezi

Bursa, Türkiye Barolar Birliği (TBB), YARSAV, Yargıçlar Sendikası ve Bursa Barosu’nun işbirliğiyle düzenlenen “Türkiye Adaletini Arıyor” mitingine ev sahipliği yaptı. Bolu Barosu’ndan da Başkan Av. Ferit Atalay da dahil olmak üzere çok sayıda Avukat katıldı.

BOLU BARO BAŞKANI ATALAY VE ÇOK SAYIDA AVUKAT KATILDI

Mitinge Bolu’nun yanı sıra Amasya, Ankara, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bolu, Burdur, Çorum, Mersin, Erzurum, Eskişehir, Hatay, İstanbul, Kırıkkale, Kütahya, Manisa, Muğla, Sakarya, Uşak, İzmir, Kocaeli, Çanakkale, Sinop, Yalova, Zonguldak ve Osmaniye Barolarının başkanları ile bazı baroların yöneticileri katıldı.

İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal, Türkiye'de Anayasa ve hukuk askıya alındığını ifade ederek, "Anayasal sisteme gizli bir darbe yapılmıştır. Millet milletle kandırılmaktdır. Bugün ülkede hiç kimsenin hukuk güvenliği yoktur.

Çevik Kuvvet adı verilen polis, Avrupa'nın en büyük Adliyesinde avukatlara, baro yönetcilerine saldırabiliyorsa hiç kimsenin güvenliği yoktur" dedi.

‘ADLİYEDE AVUKATLARA SALDIRILABİLİYORSA KİMSENİN GÜVENLİĞİ YOKTUR’

Türkiye’nin kanun devleti olmaktan çıktığını söyleyen Kocasakal, “Sizin İçişleri Bakanı ben bu anayasayı tanımıyorum diyorsa zamanı geldiğinde biz o anayasayı tanıtmasını biliriz. Hukuk oyuncak gibi oynanacak bi şry değildir. Kanunlar iktidarların çıkarı için değişitirlmez. Toplumların yararı için değiştirilir. Yasama Meclis fetişizmi yapılıyor. Millet egemenliğinin nasıl kullanılacağı Anayasada tarif edilmiştir. Egemenliği kullanan organlar, yasama ve yürütme ile birlikte yargıdır. Millet adına yargı yetkisini kullanan bağımsız mahkemelerdir."

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar