15 Eylül 2019
  • Bolu20°C
  • İstanbul26°C
  • Ankara22°C

İSİM FARKLI, KALİTE AYNI

Bolu da dahil olmak üzere Türkiye’nin birçok şehrinde 35 yılı aşkın süredir, kaliteli bir eğitim anlayışıyla dershane hizmeti veren Final Dershanesi, Özel Final Anadolu Liseleri’ne dönüşüyor. Kayıtlar, Nisan ayı itibari ile başladı.

İsim farklı, kalite aynı

07 Nisan 2015 Salı 17:40

Haber: Özge Elçi

Uzun yıllardır dershanecilik hizmeti veren ve yüz binlerce öğrencinin başarılı sonuçlar elde etmesini sağlayan Final Dershanesi, dershanelerin özel okula dönüştürülmesi kapsamında 2015-2016 eğitim-öğretim döneminde Özel Final Anadolu Liseleri ismiyle eğitim hizmetine başlayacak. Final Liseleri Yönetim Temsilcisi Fatih Karataş, 1980 yılında çıktıkları yolda eğitimde bir destan yazdıklarını söyledi.

EĞİTİMDE DESTAN YAZDIK

Karataş, öğrenci ve velilere seslenerek “Final Liseleri, kendi öğrencilerine harika bir okul ortamı sağlayacak. Hem okulda mükemmel bir akademik çalışma yapacak hem de yaşam boyu gireceği sınavlara hazırlığı yürütecek. Final Liseleri, cumartesi günlerini de öğrencileri için kurs programlarıyla değerlendirerek haftanın 6 günü hizmet verecek.

BAŞARI İÇİN NE GEREKİYORSA YAPILACAK

Lisemizde müfredat, tam anlamıyla verilecek. Yabancı dil öğretimi, etkin yöntemlerle yapılacak. Kavranamayan dersler için etüt, ek ders ve birebir çalışma yapılacak. Bu çalışmalar, sınıfın ve öğrencinin ihtiyacına göre belirlenecek. Öğrencilerin etik değerleri kazanması ve uygulaması için çaba gösterilecek. Uzaktan eğitim materyallari de kullanılacak. Öğrencilerin katılacağı sınavlarda başarılı olmaları için ne gerekiyorsa yapılacak. Öğrencilerimiz için rehberlik, kariyer planlama, psikolojik destek hizmetleri vereceğiz. Geziler, sosyal etkinlikler, sportif ve sanatsal etkinlikler de düzenlenecek” dedi.

OKUL-VELİ İŞBİRLİĞİ

Final Liselerinin öğrencinin başarısında okul ve aile takibinin önemine inandıklarını söyleyen Karataş, “Liselerimizde rehber ve sınıf danışmanı öğretmenler, öğrenci başarısını izleyecekler. E-ödev sistemi ve online rehberlik takip sistemi yardımıyla, öğrencinin eksikleri belirlenecek ve bireysel programlar da yapılacak. Öğrencilerimizi ders dışı zamanları ve alışkanlıkları konusunda okul-veli işbirliğine önem vereceğiz” diye konuştu.

Karataş, yabancı dil eğitimine büyük önem verdiklerini ifade ederek “9. ve 10. Sınıflarda daha yoğun olmak üzere yabancı dil eğitimi vereceğiz. Yabancı dil eğitiminde akıllı tahta ve interaktif öğrenme yöntemlerini de kullanacağız” ifadelerini kullandı. Final Liselerinin kayıtları, Nisan ayı itibariyle başladı.

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar