16 Temmuz 2019
  • Bolu12°C
  • İstanbul18°C
  • Ankara13°C

İLK DERSLER BOŞ GEÇTİ

Sınıfta öğrencilerinin önünde Vali tarafından azarlanan ve bir hafta sonra kendisi için düzenlenen yürüyüşte kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden Halil Serkan Öz için, pazartesi günü tüm ülkede olduğu gibi Bolu’da da yüzlerce öğretmen ilk derse girmedi.

İlk dersler boş geçti

06 Nisan 2015 Pazartesi 20:50

Haber: Özge Elçi

Yalova Valisi Selim Cebiroğlu’nun öğrencilerinin gözü önünde hakaret ederek sınıftan çıkardığı ve kendisi için düzenlenen ‘öğretmene saygı yürüyüşü’nde kalp krizi geçirerek yaşamını yitiren Öğretmen Halil Serkan Öz için, eğitim sendikaları eylem kararı aldı.

3 SENDİKA İLK DERSE GİRMEDİ

Eğitim Sen, Türk Eğitim Sen ve Eğitim İş Sendikaları, 6 Nisan Pazartesi günü ilk derse girmeyerek olayı protesto ettiler. Hayatını kaybeden Öz’ün de üyesi olduğu Eğitim-Sen’li öğretmenler pazartesi sabahı yapılan ilk derslere katılmadı. Türkiye Eğitim Sendikası ve Eğitim-İş’e üye öğretmenler de pazartesi günü yapılan ilk derslere katılmadılar. Öğretmenler, derslere katılmak yerine öğretmenler odasında kalarak sorunlarını paylaştı.

SENDİKA BAŞKANLARINDAN TEPKİ

Eğitim Sen Bolu Şubesi, olayı protesto etmek için 8 Nisan Çarşamba günü saat 17.30’da İzzet Baysal Anıtı önünde toplanacaklar. Türk Eğitim Sen Bolu Şube Başkanı Hüsnü Yaman, facebook sayfasından “Türk Eğitim Sen üyeleri pazartesi günü ilk derse girmeyecek” mesajını paylaşarak tepkisini dile getirdi. Eğitim Bir Sen Bolu Şube Başkanı Ahmet Koçak da tepkisini “Öğretmene uzanan eller kırılsın” yazarak ifade etti.  

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar