25 Haziran 2019
  • Bolu24°C
  • İstanbul28°C
  • Ankara29°C

TOKAD-İ HAYRETTİN’DE İRŞAD PROGRAMI

Cami hizmetlerinin verimliliğini artırmak, cemaatle kaynaşmak ve toplumu din konusunda aydınlatmak için mahalle camilerine yönelik cami etkinlikleri Tokad-i Hayreddin Camii’nde gerçekleştirildi.

Tokad-i Hayrettin’de İrşad programı

07 Nisan 2015 Salı 12:00

Haber Merkezi

Sunuculuğunu Yasin Düğen’in yaptığı programa İl Müftü Yardımcıları Dr. Halil Taşpınar ve Abdullah Eroğlu, Eğitim Merkezi Müdürü Zeki Yavuzyılmaz,  Müftülük Vaizi Ahmet Ulutürk, Bolu Müftülüğü Türk Tasavvuf Musikisi Topluluğundan Birol Karakaya, İ. Hakkı Akmanşen, Yusuf Çelen, Selahattin Bodur, Yakup Sarı ve Ömer Özcan katıldılar.

İLAHİLER OKUNDU

Öğle namazından önce Müftülük Vaizi Ahmet Ulutürk “Sünnetin Gerekliliği” konulu bir vaaz verdi. Daha sonra, Tabaklar Camii İsmail Bozoğlu, Yeşil Camii M.K. Yusuf Çelen ve Küplüce Camii M.K.. Selahattin Bodur Kur’an-ı Kerim kıraat ettiler ve Bolu Müftülüğü Tasavvuf Musikisi Topluluğu İlahiler okudular.

İl Müftü Yardımcısı Abdullah Eroğlu haftanın konusu olan “Sünnetin Gerekliliği” hakkında cemaati bilgilendirdi. Sayın Eroğlu konuşmasında;  “Muhterem cemaatimiz, Tokad-i  Hayreddin Camiinde bulunuyoruz. Bu hafta 24. Programımızı yapıyoruz. Geçen 23 hafta boyunca camilerimizde cemaatimiz soğuk demedi kış demedi yağmur çamur demedi bizi hiç yalnız bırakmadı.  Her hafta diğerinden daha kalabalık oldu. Çok şükür programlarımıza cemaatimizin her hafta ilgisi artarak devam etti uda yaptığımız programların halkımıza bir şeyler kattığımızın bir göstergesidir.  Allah sizlerden razı olsun vücudunuzda  sağlık, evinizde huzur daim olsun” diyerek sözlerini tamamladı.

HATİM DUASI YAPILDI

Daha sonra Eğitim Merkezi Müdürü Zeki Yavuzyılmaz, İl Müftülüğü’ne bağlı Kur’an Kurslarındaki öğrencilerimiz tarafından okunan hatimlerin duasını yaptı ve program sona erdi. Cami çıkışında Bolu Belediyesi görevlileri tarafından programa katılan cemaate ikramda bulundular. Camiden çıkan kadın ve erkek cemaat programın güzel olduğunu, programı ilgiyle dinlediklerini ve bu tür programların devam etmesini söyleyerek memnuniyetlerini dile getirdiler.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.